Vzhledem k nepříliš dobrému vývoji demografické křivky a podstatným změnám v důchodovém systému je naprosto jasné, že stát se o nás ve stáří příliš nepostará. Nemá jak. Přesně proto je velmi důležité, abyste začali postupně investovat a zhodnocovat své finance. Jakou roli v tom má zlato?

Ideální dlouhodobá investice

Chcete-li se zajistit na důchod, bavíme se samozřejmě o dlouhodobém investování v řádu desítek let. Právě v tomto časovém horizontu je investiční zlato velmi šikovným a výkonným pomocníkem. Proč?

Jedná se totiž o nejodolnější instrument ze všech. V dobách ekonomického růstu vám pomůže překonávat inflaci, zatímco v dobách krizí dokonce raketově roste nahoru. Nepoškodí jej války, covidové pandemie, pády bank ani další katastrofy.

A jak to vlastně vypadá se zhodnocením v minulosti? Poslední rok s sebou přinesl 17,2 % zhodnocení. Posledních osmnáct let dokonce 394 %. Kolik udělal váš spořící účet? Ani ne zlomek.

Nebojte se daní

Možná si právě říkáte, že velkou část výdělků sní daně. V případě zlata můžete být v klidu – je osvobozené od DPH a při zpětném odprodeji dokonce i od daně ze zisku. Zkrátka a dobře, zajímavý instrument pro zajištění pohodlnějšího důchodu.

Zapomeňte na šperky, mince, ozdobné předměty a další formy. Zaměřte se převážně na investiční slitky. Ty k nám proudí hlavně ze Švýcarska, přičemž tyto kusy bezpečně poznáte podle speciálního hologramu. Jeho úkolem je prokazování ryzosti, původu a pravosti.

Kde vlastně bezpečně a rychle pořídíte slitky? Podívejte se třeba na webové stránky oblíbených dodavatelů ze společnosti Zlatovna. Ti nabízí produkty v různých hmotnostech, takže nakoupíte přesně podle svých možností. Cena jednoho gramu se v současnosti pohybuje okolo pouhých 1 700 Kč.