Období po porodu je tou nejkrásnější etapou života ženy. Novopečené matky jen září štěstím, i přes probdělé noci a náročné sžití s mrňouskem. Jedná se o překrásný čas, na který všechny rodičky s láskou vzpomínají do konce života. Těhotenství, porod a kojení se ale silně podepisuje na organismu maminky. Klasickým problémem jsou povadlé kontury těla. Přinášíme vám několik rad, jak se znovu dostat do formy.

Začněte cvičit

S cvičením opatrně. Měly byste se vyhnout zbytečné námaze před ukončením šestinedělí. Do té doby je tělo ještě unaveno po porodu. Obecně platí, že byste neměla nic přehánět! Rané mateřství je pro tělo obrovský tlak a je potřeba s tím počítat. Sportujte tedy opatrně, ale dbejte na pravidelnost. Před začátkem cvičení je vhodné si domluvit konzultaci s fyzioterapeutem, který vám poradí cviky, které vám pomůžou.

Opřete se do chůze

Chůze je naprostým zázrakem v mateřství. Pomůže vám uspat vaše miminko, buduje mu imunitu a vám pomáhá s obnovou kondičky a tvorbou svalů. Blahodárné účinky má ale i na vaši psychiku, jelikož se díky procházkám dostanete pryč z vaší domácnosti – můžete si vyčistit hlavu a celkově zlepšit psychiku. Denně byste měla ujít minimálně 10 tisíc kroků, když ale budete trávit na čerstvém vzduchu více času, dostanete se do formy ještě dříve a prospějete sobě i miminku.

Co s převisem na břiše?

Rychlý úbytek kil může zapříčinit nevzhledný převis kůže na břiše. A toho se dá jen těžko zbavovat. V tomto případě je vhodné kontaktovat plastického chirurga, který vám doporučí vhodné řešení. Operace břicha, tedy abdominoplastika, vám zredukujte nechtěnou kůží pomocí řezu a následnému napnutí kůže. Tento zákrok se často kombinuje s liposukcí, která odstraňuje přebytečný tuk.

Plaváním ke krásnému dekoltu aneb zázračné posilování celého těla

Plavání je nejefektivnější posilování prsních svalů. Jestli potřebujte napravit škody ve vašem dekoltu po kojení, tak je plavání ta správná cesta. Výsledky můžete začít pozorovat již během měsíce. Tento sport není jen na obnovou vašich prsou, výborně spaluje i tuk na břiše a celkově posiluje všechno svalstvo.

Braňte se gravitaci správnou podprsenkou

Správná podprsenka vám bude dostatečně držet ňadra, které jsou díky tvorbě mléka nalitá. Vhodná opora zatnete tipec gravitaci a můžete tak předcházet povislým prsům již při kojení.

Co s povislými prsy?

Zkoušíte různé cvičení, ale vaše prsa jsou stále povadlá a jsou na nich jasné známky předešlého kojení? Vyzkoušejte modelaci prsou neboli mammaplastiku. Jedná se o jednoduchou plastickou operaci, při níž se pomocí řezu odstraní nadbytečný kožní kryt a posune se prsní dvorec. V případě, kdy se po letech začne projevovat na vašem dekoltu gravitace, můžete si zákrok zopakovat.

Co s prsy, které se zmenšily kojením?

Jestliže vaše prsa ztratila na objemu při kojení, tak je pro vás znovu odpovědí plastická operace po porodu. Lékař vám může velikost prsou zvětšit pomocí implantátů, které se zavede pod prsní rýhu, nebo přes okraj prsního dvorce.

Jak se zbavit nadměrné velikosti ňader zapříčiněné kojením?

U spousty žen hrozí při kojení nabytí objemu prsou. Nadměrný dekolt vede k bolestím zad, různým zánětům a dalším nepříjemnostem. Jestli se i vy potýkáte s tímto problémem, budete muset navštívit plastického chirurga. Ten vám provede již výše zmíněnou modelaci prsu, při které vám upraví jejich tvar a provede redukci mléčné žlázy.

Nejvhodnější nápravou těla je samozřejmě zdravá životospráva a pohyb, v některých případech ale ani to nepomůže. V tomto případě už situaci zachrání jen skalpel profesionála. Nezapomínejte, že plastické zákroky můžete podstoupit až po dostatečně dlouhé době po ukončení kojení. Zároveň se ale jedná o nejjednodušší a nejrychlejší cestu, která vám vrátí vaši figuru zpět, a dokonce vám umožní vypadat lépe než před těhotenstvím.

Zdroj: www.perfectclinic.cz