Rádi byste si pořídili brusle, ale nejste si jistí, jaké vlastně vybrat? Nevadí, poradíme vám. V dnešním článku se dozvíte několik základních tipů, které vám výběr bruslí značně usnadní.

Ujasněte si svůj záměr

Ještě před tím, než začnete uvažovat, jakou značku si koupíte, je zapotřebí si odpovědět na základní otázky, podle nichž se následně budete rozhodovat dále. V prvé řadě musíte vědět, jak jste na tom s bruslením. Jezdíte perfektně bez chybičky, anebo jste začátečník? Dále je třeba si ujasnit, proč si vlastně zimní brusle kupujete, a jak často s nimi plánujete chodit na led. Až budete vědět, co je vaším záměrem, můžete se zase ve výběru posunout o kousek dál.
Jestliže hrajete hokej a pořizujete si nové brusle právě pro tento účel, nezapomeňte brát ohled na to, na jakém postu hrajete, případně jak často. Většina osob přistupuje k nákupu velmi impulzivně, což je obrovská chyba. Buďte pečlivý a berte na vědomí všechny faktory, co by mohly mít na koupi vliv. Existuje široká škála typů a značek bruslí, avšak ne všechny se hodí pro každého.

Nebojte se požádat o radu

Velice důležitým bodem je samozřejmě taktéž správná velikost. Hokejové brusle musí svému nositeli perfektně sedět, protože jinak je zde veliké riziko nepříjemného úrazu. V tomto případě záleží na věku osoby a jejím následném zařazení do kategorie velikostí a šířce nohy. Na bruslích se nikdy nesnažte šetřit! Jedná se o prvek stejně důležitý, jako je například helma.
Jestliže si kupujete své úplně první brusle, anebo si nejste vůbec jistí, co je pro vás to pravé ořechové, neostýchejte se požádat o radu zkušeného odborníka. Té se vám dostane třeba na internetové stránce Hokejman.cz. Kromě toho tam naleznete spoustu užitečných rad, podrobný popis jednotlivých typů a značek bruslí, zkrátka vše, co potřebujete o výběru bruslí vědět.