V dnešní době plné stresu se na naší tváři rychleji otisknou starosti, nervové situace, nedostatek spánku a jiné faktory, které dnes a denně zažíváme. Péče o rodinu, vlastní práce. Kde máte prostor pro sebe samotnou? Najednou uvidíte kruhy pod očima, první vrásky, zašedlou a povadlou pleť. Ale nebojte, se vším dá něco dělat. Kouzelnou metodou je facelift.

Dokonalý facelift

Určitě už víte, že nejlepší metodou omlazení je facelift. Nelze všeobecně určit, kdy by se měl provést, protože záleží na dispozicích. Někdo má první vrásky kolem očí už v 25 letech, jiný v podstatě do čtyřicítky neví co to je. Ale není to o nespravedlnosti, dotyčný “věčně mladý” může zase bojovat s nadváhou. Facelift samotný odstraní povolenou a přebytečnou kůži, rovněž podkožní tuk a zpevní se vaziva pod kůží. Jde o zákrok, kdy se omladí obličej a krk a nikdo neozná, že jste se nechali omladit.To ale není vše, co plastická chirurgie nabízí.

Moderní metody omlazení

Facelift není jediným zákrokem ve sféře omlazení. Znáte minilift? Někdo totiž nepotřebuje radikálnější zákrok, stačí minilift, což je vlastně prevence, oddálí se klasický facelift. Při miniliftu se upraví pokles kůže a měkkých tkání na obličeji v oblasti horní části krku. Mezistupněm mezi faceliftem a miniliftem je midfacelift. Zde se klade důraz na tváře, které jako první podlehají vlivům gravitace. Stačí je však zvednout a hned vám ubyde pár let, protože se vyplní tváře a zmizí jemné vrásky. Pak tu máme vertikální facelift. Při tomto zákroku se operatér zaměřuje na směr vytažení, protože díky správnému úhlu (asi 60 stupňů) se jen pozvednou tváře a koutky úst a nastane efekt celkového omlazení. Obdobou je i zákrok V lift. K vyhlazení pleti pomáhá i Ponytail lift, kde se vypne kůže ve vlasové části hlavy. Pokud jde o odstranění vrásek u spánků, nazývá se procedura temporální facelift. A jistě jste slyšeli o zákrocích s pomocí vastního tuku. Takto se provádí tekutý facelift. Máte smutný a unavený pohled? Pro vás je dobrý foxy eyes lift, kdy se vypne okolí očí. A co takhle druhá brada? Mnohdy to ani není problematika spojená se stárnutím, v konečném důsledku onen lalok nejen kila, ale i roky přidá. Zde stačí udělat jeho liposukci. A víte, co prozradí náš věk? Spousta lidí se soustředí na obličej, ovšem krk představuje ukazatel našich roků. Proto si stačí dopřát neck lift. Nejen na tyto zákroky je specialistou plastický chirurg MUDr. Tomáš Ventruba, který má bohaté zkušenosti ve svém oboru a svým klientům pomáhá k omlazení s pomocí tradičních i moderních metod.