V mnoha rodinách se zvažuje, že se od dárků zcela upustí. Nákupy dárků bývají drahé a dáváme si věci, které nemají smysl. Ale pravdou je, že chytrá alternativa existuje. Jsou to investiční zlato či certifikované zlaté a stříbrné mince. Dlouhodobě bývají hitem především coby dárky pro muže.

Investiční zlato se nyní nakupuje ve velkém, protože je ochranou majetku proti stávající inflaci. Funguje i jako dárek. Dlouhodobě jde zejména o dárky pro muže. Vždyť který muž by nechtěl dostat zlatou cihlu? Tyto zlaté slitky či cihly jsou investičním zlatem, jehož cena roste, takže i když nyní koupíte coby dárek ten nejmenší slitek o hmotnosti 1 gramu za cca 1500 Kč, za nějakou dobu může být cena zlata tohoto slitku nesrovnatelně vyšší.

Pokud potřebujete přece jen dárek trochu více zacílený na danou příležitost, nemusíte si zoufat. Koupit se dají i zlaté či stříbrné památeční mince. Hodí se třeba jako dárky pro svátek. K této příležitosti se využívají mince, které mají vyražena jména. Seženete je se všemi jmény z českého i slovenského kalendáře a na každé z nich najdete tato jména i v dalších jazycích. Jde o krásné dárky i pro novorozence, ať již do kolébky či ke křtinám. K narozeninám se pak hodí znamení zvěrokruhu. Ta bývají oblíbená na stříbrných mincích.

Kterýkoliv z těchto tipů na dárek se hodí i jako vánoční dárek

Nemusíte se přestat obdarovávat. Pouze si věnujte dárky, které mají smysl. Věnovat si zlato a stříbro je rozhodně efektnější, než když si v rodině všichni navzájem vyměníme obálky s penězi. Zlaté slitky a památeční mince ze zlata a stříbra proto coby dárky letí.

Zlaté mince se hodí i ke speciálním příležitostem

Titul na mincích je vhodným k promoci. Výročí svatby lze rovněž oslavit vhodnou mincí. Díky zlatým a stříbrným dárkům dokážeme věnovat smysluplné dárky s hodnotou, která obratem kvůli inflaci neklesá, ale naopak roste.