Nevlídné počasí, rychlejší stmívání a kratší dny, to všechno ovlivňuje naši náladu. Jsme línější, nechce se nám chodit ven a nic dělat. To vše má vliv i na naši hmotnost. Pomalu začínáme nabírat zpět kila, která jsme přes léto ztratili. Existují však způsoby, jak s tím bojovat. To, že se počasí ochlazuje, neznamená, že musíme polevit ve svém úsilí. Jak na podzim nepřibrat?

Zásady zdravého trávení podzimu

V první řadě si dopřejte dostatek spánku. Když jsme unavení, máme větší chuť na sladké a tučné jídlo. Ujistěte se, že máte dostatek spánku, abyste během dne nesáhli po nezdravých pochutinách. Rozhodně nevynechávejte snídani. Výživná snídaně vám dodá energii na celý den a později vám pomůže lépe si vybírat potraviny. To, že je venku zima, neznamená, že musíte zůstat doma. Jděte se projít, zaběhat si nebo navštivte lekci jógy. Pohyb vašeho těla vám pomůže zlepšit náladu a udržet kila dole. A pokud máte pocit, že vám ubývá energie a běžné denní povinnosti jsou maximem toho, co ještě zvládnete, sáhněte po potravinových doplňcích. Například takový ženšen vám pomůže dodat energii a udržet tak vaši hladinu energie na přijatelné úrovni.

Udržte jídelníček pod kontrolou

Co se týče stravování, máme na podzim tendenci jíst více a vydatnější jídla. Tělo se tak možná podvědomě snaží připravit na zimu a období nedostatku. Možná jde o dědictví předchozích generací, kdy v zimě většina lidí opravdu strádala. Pokud jde o jídlo a svačiny, nejezte nahodile, co vám přijde pod rukuPlánujte si dopředu, abyste věděli, co a kdy budete jíst. To vám pomůže vyhnout se nezdravým impulzivním rozhodnutím.

Nezapomeňte na pitný režim

Konzumace tekutin je důležitá v teplých, ale i chladnějších měsících roku. Dehydratace může vést k únavě a chuti na cukr, takže se ujistěte, že vaše tělo netrpí nedostatkem tekutin. Kvalitní nápoje si dopřejte také před a po cvičení, abyste doplnili látky, které vaše tělo ztratí pocením. Při vstupu do posilovny tedy nemyslete jen na to, jak zhubnout břicho, ale také na to, čím ono břicho po tréninku naplníte. Jestliže chcete zůstat štíhlí, volte zdravé potraviny, které můžete navíc podpořit ještě doplňky stravy, které pomohou nakopnout váš metabolismus. Mezi takové patří například guarana, kterou si můžete dopřát ve formě prášku i tablet.