Pokud se vaše dítě vzhlédlo v legendách Jaromíru Jágrovi či Dominiku Haškovi, a zatoužilo začít s českým národním sportem hokejem, bude potřebovat slušnou výstroj. Bez kvalitního oblečení, bruslí i hokejky se těžko bude zlepšovat a rozvíjet svůj talent. Na hokejovou výbavu pro všechny věkové kategorie hráčů se specializuje firma Bauer, výstroj od ní používají rekreační sportovci i hráči v nejslavnějších ligách světa.

Brusle jsou základ

Základní a zároveň nejdražší součástí výbavy každého hokejisty jsou brusle. Bauer nabízí brusle všech možných velikostí, vybírat můžete třeba i podle způsobu využití. Jiné brusle se hodí pro útočníka, jiné pro obránce a samozřejmě pro brankáře. Rozdíl je v tom, jestli budete hrát hokej jednou za čas na rybníku, nebo zda se tomuto sportu chcete věnovat závodně. Pro začátečníky a rekreační sportovce postačí cenově nenáročné, ale kvalitní boty s břitem. Vrcholoví sportovci budou potřebovat brusle z kvalitního materiálu, který dovolí noze volně dýchat, zároveň bude dostatečně pevný a ochrání nohu před zraněním. Takový zlomený kotník po zásahu puku do brusle může pořádně pokazit nadějně rozjetou kariéru. Důležité je, aby nože brusle byly vyrobeny z velmi kvalitní odolné oceli, která je chráněna proti korozi, předčasnému stárnutí a dovoluje opakované broušení.

Hokejku vybírejte podle tvrdosti

Žádný hokejista se pochopitelně neobejde bez hokejky, a pokud nebude mít ten správný typ, budou jeho střely častěji než do sítě směřovat do mantinelu. Zásadní je si uvědomit, na jakou stranu potřebujete zahnutí hokejky, zda je hráč pravák či levák. Další kritérium je tvrdost, tento údaj značí, jak se hokejka prohne. Čím vyšší číslo, tím tvrdší hokejka. Z příliš tvrdé hokejky mohou bolet ruce, od příliš měkké zase budou odskakovat puky. Pokud však má hráč hbité prsty, bude pro něj měkčí hokejka lepší varianta, protože ho bude nutit hrát s pukem. Důležitá je zároveň i délka hokejky. Obecně platí, že hokejka by měla hráči dosahovat po bradu, když stojí na bruslích a má hokejku opřenou o špičku čepele. Když je bez bruslí, tak pod nos. Rekreační hokejisté nejspíše zvolí klasickou dřevěnou hokejku, která nabízí lepší cit pro práci s pukem a také je odolnější vůči sekerám do hole. 96 procent hráčů dnes ovšem preferuje kompozitové hokejky, které sice nejsou tak příjemné na dotek, ale zato celkově odolnější.