Látkové plenyAčkoli jednorázové plenky z přebalování udělaly nenáročnou a rychlou činnost, počet maminek používajících látkové pleny se i přes nepřeberné množství jednorázových plen dostupných na trhu a jejich pohodlného používání zvyšuje. A to je jedině dobře! Každá maminka chce pro své dítě jen to nejlepší, a proto si ještě před jeho narozením pokládá otázku, jakou přebalovací cestu si zvolí: dá přednost jednoduchosti a komfortu jednorázových plenek, nebo sáhnou po klasice v podobě látkových plen, která je prověřená léty a která ve finále není tak náročná, jak se na první pohled zdá? Možná tomu nebudete věřit, ale používání látkových plínek není taková noční můra, jak si ji vykreslujete!

Látkové pleny jsou zase v kurzu!

Látkové pleny byly populární v dobách našeho dětství, kdy v podstatě ani žádná jiná alternativa neexistovala a maminky tak musely brát to, co zrovna bylo k mání. Dobrou zprávou je, že se jejich podoba, materiály i provedení za ušlá léta hodně změnily, což je rozhodně dobře, neboť díky změnám je jejich používání zase o něco pohodlnější a jednodušší. Stejně jako u jednorázových plenek je současný výběr těch látkových hodně pestrý a vy si tak můžete vybírat mezi vícero druhy.  K dostání jsou jak klasické čtvercové pleny, tak i pleny kalhotkové, kapsové, vkládací i tvarované. Které zkusíte vy?

Druhy látkových plen

  • bavlněné
  • bambusové
  • separační vložky
  • froté 

Když si připlatíme za pohodlí…

Jednorázové papírové pleny můžeme po přebalení našich drobečků jednoduše hodit do koše a tím naše starost o ně definitivně končí. U látkových plen je to o něco složitější, neboť ty musíme po přebalení vyprat, pověsit, usušit a vyžehlit. Když se na to podíváme z patra, není se ani tak čemu divit, že si maminky raději připlatí za papírové plínky, když s nimi není tolik práce a jejich používání je výrazně jednodušší. Ačkoli vás to možná překvapí, díky látkovým plenám můžete ušetřit. A to hodně! Počáteční investice do jejich pořízení je sice vyšší – řádově i několik tisíc korun – ovšem potom už platíte jen za vodu, prací prášek a energii.

Pozn: Dětské látkové pleny jsou pro mě fenoménem. Ačkoli je sama nepoužívám, zaujalo mě, jak se od dřívějších dob posunuly dopředu. Dnešní článek na toto téma tedy rozhodně není poslední. Těšte se na další články, kde se podíváme na důvody, proč používat látkové pleny a společně si i prozradíme jejich pro a proti :) 

Obrázek: pixabay.com