Investování do zlata patří mezi klasické konzervativní investice. Zároveň jde o způsob, jak poměrně bezpečně uložit prostředky na pozdější časy navíc s poměrně příjemným zhodnocením. Dlouhá historie zlata a možnost nákupu menšího i většího objemu tak dává vzniknout investici, která je otevřená naprosto pro každého.

Investice v řádech desítek i stovek tisíců korun

Mezi velmi oblíbené formy investování patří v posledních letech hlavně nemovitosti. Jenže jejich obrovskou nevýhodou je vysoká pořizovací cena v řádech miliónů korun. Pokud potřebujete uložit menší část peněz, nabízí se právě investování do zlata. Mezi investiční zlato patří mince či slitky. Výběrem odpovídající velikosti a gramáže je možné upravit celkovou výši investice do požadované částky. Kromě jednorázového nákupu můžete zvolit také strategii pravidelného přikupování menšího množství.

Nákup i prodej zlata

Pokud se rozhodnete pro investiční zlato, je dobré vědět, kde ho můžete nakoupit. Speciální prodejce zlatých slitků a mincí sídlí v Obecním domě v Praze. Cena se vždy samozřejmě pohybuje podle aktuálních kurzů. Na stejném místě se také můžete rozhodnout pro prodej části zlata například v případě, kdy potřebujete finance na nečekané výdaje. Jednoduchý případný prodej je tak další výhodou pro skutečně snadné obchodování s touto komoditou.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Dalším velkým důvodem, proč rozhodně nezapomínat na investice do zlata, je fakt, že konkrétně investiční zlato je osvobozeno od DPH. V případě větších objemů je již rozdílná částka značná. Jestli tak plánujete zaměřit se na rozšíření investičního portfolia, možná je právě nyní nejlepší doba pro přikoupení dalšího zlata. Vzhledem k nejistotě z možné ekonomické krize či ochlazení může jít o víceméně sázku na jistotu.