Dodejte si odvahy a zkuste v zástěře a kuchařské čepici zase něco nového, vždyť gastronomie není zcela exaktní vědou jako třeba matematika a vždycky se v ní najde prostor pro nějaký zajímavý experiment, který vyvrátí staré pravdy. Trochu jiná chuť, mimořádné aroma, co provoní celý byt, a jako bonus spokojení strávníci, již si budou atmosféru u stolování nepochybně nadmíru pochvalovat. Rozdíl mezi kvalitou z olivových hájů a nabídkou konvenčních supermarketů už poznáte po prvním přivonění…

Dvanáctiletý balzamikový ocet je královskou ochutnávkou

Do salátů nebo i pro rybí speciality, navíc s obalem, který každému hned učaruje. Jinak řečeno, Balsamico Full Moon je tajnou ingrediencí michelinských kuchařů, jimž se daří díky němu vyhrávat prestižní soutěže, kde rozhoduje doslova každý detail. Žádné konzervanty či jiné chemické přísady, jen dílo lůna přírody, už po stovky let nezměněné. Balzamikový ocet je proslulým pomocníkem při snižování krevního tlaku, prospívá také činnosti srdce a napomůže odbourávat cholesterol, výhod je tedy hned několik – a to jen pro zdraví – ale když se zaměříme i na chuť a vůni, dostaneme další velká plus.

Olivový olej Full Moon z oliv sbíraných za úplňku

Velmi dobrou volbou je pak i olivový olej Full Moon, jak již název napovídá, sklízený během úplňku, neboť právě tehdy má mít nejvíce magických vlastností. Možná je to pověra? Ale možná také ne, to musíte vyzkoušet sami. Platí však, že jde o jeden z nejlepších extra panenských olivových olejů na světě a byla by jistě škoda nedat mu příležitost blýsknout se na celé čáře! Ryba, červené maso, zeleninový salát a spoustu dalších pochutin k víkendovému stolování. Olivový olej odrůdy Arbequina je oblíbený u všech západoevropských gurmánů, nejen v samotném Španělsku. Prim hraje i nízká acidita, díky níž se vytváří zcela přirozená chuť. Platí totiž pravidlo, že čím nižší míra kyselosti, tím kvalitnější olivový olej, že?

Hezký dárek k narozeninám pro vaše blízké

Přemýšleli jste nad tím, co dát rodičům nebo partnerovi pod vánoční jedličku? Nebo třeba k narozeninám, výročí svatby nebo tak podobně? Samozřejmě, nápadů a podnětů je jistě víc než dost, ale dárkové balení Full Moon udělá radost každému, kdo se rád pohybuje v kuchyni a pro nějž není pečení, vaření a smažení povinnost, jako spíše nikdy nekončící zábava!