Mateřství naše prsa změní a často se proto začneme zajímat o prsní implantáty. Jít do toho? A jaké si vybrat?

Některé z nás jsme před mateřstvím se svými prsy byly spokojené, jiné ne. Pravdou je, že mnohé znaky prsou se v průběhu života nemění (například velikost a barva bradavek). Samotný tvar prsou a jejich velikost se však mění. Záleží na stavu našich hormonů i na naší aktuální hmotnosti. Řada z nás, i když s prsy nejsme spokojené a uvažujeme o jejich vylepšení, tento zákrok odkládáme. Chceme být maminkami a kojit. Prsní implantáty sice ani v tomto případě problémem být nemusí, zejména ne ty kvalitní, přesto je to důvod, proč s implantáty počkat. Po těhotenství a kojení pak o úpravě prsou začneme uvažovat o to intenzivněji.

Spolu s mateřstvím projdou naše prsa velkými změnami

Tuk v nich nahradí větší mléčné žlázy. Prsa se mohou zvětšit i o několik čísel. I během kojení, zejména pokud kojíme déle než jen pár měsíců, se postupně velikost prsou i jejich tvar mění. Po skončení kojení už nejsou pevná jako dříve, mohou být povislá, změnit tvar a chybí jim objem. Není nic špatného na tom, že se chceme i nadále líbit a dát svým prsům opět krásný tvar. Jako maminky však často zvažujeme rizika. Více si vážíme svého zdraví, protože jsme matky a máme zodpovědnost i vůči svým dětem. Možnost zachovat se odpovědněji existuje. Ne, nemusíte se krásných prsou vzdávat. Zvolte si však moderní a bezpečné implantáty, které dnes představují to nejlepší v estetické medicíně – prsní implantáty Motiva.

Silikonové implantáty se od sebe liší. Podívejte se na benefity Motiva

Motiva jsou prsní implantáty, které dnes stojí na vrcholu a do estetické medicíny přinesly zvýšenou kvalitu, bezpečnost, ale i dokonalost, pokud jde o výsledný estetický efekt. Ženy, které zvažují zvětšení prsou implantáty, by již neměly hledat pouze kliniku s dobrými referencemi, ale rovněž takové pracoviště a plastického chirurga, který pracuje s prsními implantáty Motiva.

Plastika prsou se dnes dělá jak na běžícím páse. To ale neznamená, že není spojena s riziky. Implantáty Motiva se však mohou chlubit takovými vlastnostmi, které tyto problémy již téměř zcela odstranily. Téměř se u nich nevyskytuje ruptura implantátu (implantáty Motiva mají až sedm vrstev pláště) a eliminoval se i výskyt vážných pooperačních komplikací, kterými jsou pozdní serom, dvojitá kapsula či kapsulární kontraktura. Mnoho žen před operací ani neví, jak závažné tyto komplikace jsou. Musí se reoperovat. U Motiva implantátů k těmto komplikacím téměř nedochází díky povrchové nanotextuře, která implantát lépe fixuje v prsní tkáni. Žádné jiné implantáty tento povrch nemají.

Ještě krásnější prsa s minimální jizvou

Motiva implantáty nabízí mnoho velikostí a tvarů, takže si z nich vyberou i ty z nás, které chceme sice větší a krásnější prsa, ale toužíme po přirozeném tvaru, u kterého nebude ani v leže poznat, že máme silikonové implantáty. Pokud se rozhodnete pro implantáty Motiva Ergonomix, nebudete mít dokonce ani žádnou velkou viditelnou jizvu po zavedených implantátech. Jejich zavádění se provádí formou miniinvazivní augmentace, při které má jizva délku pouhých 2,5 centimetrů. Takže je poloviční a již téměř neznatelná.

Když jsou Motiva implantáty tak skvělé, nebudou příliš drahé?

To bude dotaz asi řady z nás. S dítětem máme mnohem více výdajů a nechceme utrácet zbytečně. Ceny se samozřejmě liší od kliniky, velikosti či tvaru vybraného implantátu. Zde je alespoň orientační cena: za 250ml implantát v kulatém tvaru zaplatíte pouhých 30 000 Kč vč. DPH, což už je cena za pár. Takže cena je obvyklá. Dokonce nízká.

Jak probíhá operace prsou?

Jde o klasickou operaci pod plnou narkózou. Počítejte proto s nutností standardních předoperačních vyšetření. Před zákrokem s vámi chirurg probere podrobnosti operace a vyberete nejvhodnější implantát. Lékař vám vysvětlí, kudy bude implantát zaveden a jak velká bude jizva. Samotná operace pak trvá 1 až 2 hodiny. Prsní implantát se umísťuje pod prsní žlázu, nebo pod sval. Rodina vás bude muset postrádat 1 až 2 dny. Poté se z nemocnice přesunete do domácího ošetření. Rekonvalescence bezprostředně po operaci trvá 7 až 10 dnů, kdy byste měla být v domácím pohodlí a odpočívat. Po této době už můžete vykonávat všechny činnosti, které nejsou fyzicky náročné. Do běžného sportovního režimu se můžete zařadit zpět po 6 týdnech od operace. Po operaci je nutné nosit speciální pooperační prádlo. Pooperační podprsenku byste měla do svého denního šatníku zařadit na 4 až 8 týdnů.