Kouření v těhotenstvíNázory na kouření v těhotenství se liší. Na jedné straně je kouření zatracováno, na straně druhé porodníci, lékaři, gynekologové tvrdí, že je kouření během gravidity přípustné a dokonce se doporučuje u silných kuřaček nepřestávat kouřit úplně, protože by mohlo dojít k absenčním příznakům, které škodí jak matce, tak i plodu. Doporučuje se však kouření v těhotenství omezit na jednu až dvě cigarety denně a důležitá je i konzultace s lékařem. To se ovšem týká klasických cigaret. Jelikož cigaretový kouř má v sobě obsaženo více než čtyři tisíce různých chemických látek. Mezi ty nejškodlivější patří olovo, kyanid a minimálně 60 rakovinových sloučenin.

Kouření v těhotenství – ano či ne?

Pro plod jsou nejvíce škodlivé látky nikotin a oxid uhelnatý, jež snižují dodávání kyslíku pro plod v děloze. Vypadá to jako začarovaný kruh, který by měla každá maminka rozetnout, pokud možno včas.

Naštěstí existuje možnost i pro maminky kuřačky, které nemají dost silnou vůli s kouřením úplně přestat. Tím jsou elektronické cigarety. Jejich obliba v poslední době roste. Samozřejmě i zde, se názory na jejich používání během těhotenství různí. Pravdou však zůstává, že čím méně chemie do svého těla matka dostane – tím lépe pro ni i její dítě.

E-liquidy s nulovým obsahem nikotinu

Očekávání přírůstku do rodiny patří k jedněm z nejkrásnějších období v životě každého z nás. Pro mnoho žen a dívek, jež holdují cigaretám, je právě těhotenství zlomový bod, který je přesvědčí o tom, že je nejvyšší čas s kouřením skoncovat nadobro. Ovšem najdou se i takové, které tak silnou vůli nemají, a jejich závislost je tak nutkavá, že s kouřením nepřestanou ani v tomto období. Pak jsou e-liquidy s nulovým obsahem nikotinu mnohem menším zlem oproti klasickým cigaretám. Jestliže je závislost nastávající maminky na kouření opravdu tak velká, že s tímto zlozvykem nesekne ani v těhotenství, pak je elektronická cigareta lepší variantou.

Obrázek: pixabay.com