Léto je obdobím, kdy je většina lidí aktivnější než po zbytek roku. Napomáhá tomu i počasí. Sluníčko nás doslova láká ven abychom se šli projít, jeli projet na kole či si zaběhali. S vyšší fyzickou zátěží ovšem přichází také vyšší únava. A proti té je třeba bojovat.

Zažíváte-li vyšší fyzickou aktivitu, třeba na aktivně strávené dovolené, je třeba tomu přizpůsobit také svůj denní režim. Tělo potřebuje dostatek spánku, značné množství vody, kvalitní potravu a také dostatek vitaminů a minerálů. Naprosto zásadním je hořčík.

Zázračný hořčík pro posílení organismu

Hořčík neboli magnézium je pro organismus naprosto nezbytným minerálem. Důležitý je v těhotenství, při diabetes, celkově posiluje organismus, pomáhá bojovat proti stresu, působí proti únavě a vyčerpání. Ve spojení s vápníkem navíc dokáže udržovat pevné kosti. A co je nejdůležitější – zbaví vás křečí i únavy.

Kolik ho vlastně potřebujeme?

Muži by denně měli přijmout 350 mg hořčíku, ženy 300 mg. Sportovci by však měli 10-20 % přidat, hořčík se totiž ztrácí při zvýšeném pocení. Zvýšenou dávku potřebují též lidé trpící Crohnovou chorobou.

Hořčík se vyskytuje v dýňových semínkách (535 mg na 100 g), mandlích a kešu oříškách či špenátu. Bohaté na něj jsou i luštěniny a kakao. Objevíte ho také v některých minerálních vodách, například ve vodě Magnesia. Vypijete-li jednu láhev, doplníte rovnou 255 mg.

Doplňky stravy jsou vhodné při vyšší námaze

Pokud máte těžší období (stresové) či aktuálně hodně sportujete, je na místě zvážit i nějaký ten doplněk stravy. Můžete si pořídit například Hořčík 200 mg od českého výrobce Naturvita a dávkovat 1-2 tablety denně dle potřeby. Za výhodnou cenu ho prodává internetová lékárna GigaLekarna.cz.

Více než dvě tablety však neužívejte. Nepřinesly by vám zázračný příval energie, nýbrž spíš žaludeční potíže.