Současný životní styl je velmi stresující a poslední rok byl pro většinu lidí ještě náročnější – začali se strachovat o zdraví své a svých blízkých, případně o práci a zdroj obživy. Na lepší časy se zatím neblýská, takže jak se nadále udržet v psychické pohodě?

Základem je nepřipouštět si všechny ty špatnosti a zůstávat nad věcí. Lehko se to řekne, jenže hůře udělá. Co konkrétního tedy dělat, abyste se z toho všeho nezbláznili?

Naučte se relaxovat a najděte si čas na sebe

Univerzální radou je najít si pravidelně chvilku jenom pro sebe. Dvakrát či třikrát týdně si vyhraďte aspoň hodinu a dělejte, co vás baví. Pro někoho to může znamenat jít si zaběhat, pro dalšího přečíst si knihu, někdo jiný zase ocení položit se na hodinku do horké vany. Vyberte si, co je vám blízké – někdo potřebuje i fyzický odpočinek, jinému stačí vyčistit si hlavu.

Přidejte pohyb

Relaxační účinky na naši psychiku má pohyb. Nelekejte se, nemusíte se hned začít potit při posilování či na běžeckém pásu. Pohybem je myšlena i obyčejná chůze. Dostanete se na čerstvý vzduch a uděláte dobře svému tělu. Vyzkoušet můžete i klidnou jógu v domácím prostředí při příjemné hudbě nebo jakékoliv jiné cvičení.

Zklidněte se bylinkami

Nemalý vliv na vás mohou mít i bylinky působící na zklidnění nervů. Konzumovat se dají buď prostřednictvím čaje nebo ve formě doplňku stravy. Přímo na míru dnešní době je vyroben například přípravek Antistres od firmy Naturvita. Obsahuje výtažky z rozchodnice růžové, která chrání proti stresu, podporuje dobrou náladu, navrátí vám normální spánek a zbaví vás bolestí hlavy vyvolaných stresem. Dále v něm najdete kozlík lékařský pro lepší spánek a vitánii snodárnou, která je doporučována pro období napětí a úzkosti.

Antistres na posílení imunitního systému a celkové odolnosti organismu i vůči stresu prodává internetová lékárna Gigalékarna.cz. V lékárně samozřejmě seženete rovněž jiné podobné přípravky, vždycky se snažte sáhnout po těch bylinných.