První mrazíky jsou pro mnoho z nás prvním ukazatelem sezóny nachlazení, kašle a rýmy. Abychom vše zvládli a odolali bacilům, musíme mít v pořádku imunitu. Na její posílení potřebujeme také zvýšit přísun vitamínů.

Až po Vánocích

Většina z nás se v adventu ještě tak nějak drží, protože víme, že nechceme sebe ani své blízké ochudit o Vánoce a tak případnou rýmu nebo lehkou chřipku jednoduše přechodíme za podpory léků a tabletek. Pro naše tělo nic prospěšného, ale slibujeme si, že vše doženeme a odpočineme si mezi svátky. Právě únava ve spojení se stresem a chladným počasím může často za to, že si nás bacily najdou a místo příprav na Vánoce bojujeme sami se sebou. A tak se snažíme jíst co nejvíce vitamínů, abychom měli sílu se nachlazení bránit a Vánoce prožili v klidu a zdraví. Ovoce a zelenina jsou hlavní zdroje vitamínů, ve velkém množství je ale nejsme schopni sníst. Ve formě šťávy je ale jejich konzumace příjemná nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Domácí je nejlepší

Kupované ovocné šťávy jsou často plné chemických konzervantů a barviv a přirozené vitamíny téměř neobsahují. Proto je lepší si ovocnou šťávu připravit doma, čerstvou a z ovoce a zeleniny, které máme rádi. K tomu je ideální pomocník odstředivý odšťavňovač Orava, do kterého nakrájené ovoce vložíme a jedním stisknutím tlačítka získáme výbornou ovocnou šťávu. Vysoce výkonný motor 1000W s tichým provozem dokonale separuje šťávu od zbytků ovoce a zeleniny, pro jejich různé druhy lze navíc nastavit různou rychlost odšťavnění. Extra velký plnící otvor vám ušetří čas na přípravu, protože je možné do něj dávat i velké kusy ovoce bez nutnosti ho překrajovat na malé kousky. Sítko z nerezové oceli a snadné čištění všech částí je velkou výhodou, takže se v používání nemusíte nijak omezovat. Objem nádoby na šťávu má 1 litr a na odpad 2 litry, vystačí tak s přípravou najednou pro celou rodinu.

Chuť doma připravených ovocných a zeleninových šťáv se s těmi kupovanými nedá srovnat a navíc si můžete vše nakombinovat podle sebe. Dopřejete tak svému tělu dostatek vitamínů pro podporu imunity a zvýšení odolnosti proti nachladnutí i chřipce.