Kvalitní olivový olej patří k nejžádanějším surovinám nejen v přímořských oblastech, ale také v českých kuchyních jsme si na jeho používání při vaření zvykli. Bohužel však neplatí, že každý olivový olej, který v obchodě najdete bude mít odpovídající kvalitu. Je to stejné jako s ostatními produkty. V nabídce se najdou výrobky lepší ale i horší kvality.

Nejkvalitnější olivový olej

Poctivý olivový olej je lisovaný za studena z těch nejkvalitnějších plodů. Pokud si budete chtít takový olej pořídit, pak se při výběru zaměřte na to, aby byl olej v tmavé láhvi a i vy jej ukládejte mimo přímé sluneční světlo. Olivový olej, jako většina dalších přírodních olejů nemá světlo rád a snadno by se mohlo stát, že dojde rychle k jeho znehodnocení. Olivový olej můžete používat při vaření všech pokrmů, zcela jím můžete nahradit tradiční olej slunečnicový či řepkový, ale počítejte s tím, že za kvalitu si také připlatíte. Na druhou stranu je to olej, který je zdraví prospěšný a jeho chuť oceníte zejména při přípravě pokrmů studené kuchyně, zejména pak v letních měsících, kdy jej zkombinujete s čerstvou zeleninou a sýry. A samozřejmě můžete přidat i olivy.

Olivy a další středomořské pochutiny

Ty už dávno nejsou na našem trhu ničím výjimečným. Kromě oliv zelených a černých jsou tradičně na výběr také olivy plněné papričkami nebo sýrem. Jestliže vám záleží na tom, aby byly na vašem stole jen ty nejkvalitnější suroviny, pak se zaměřte na nákup ve specializovaných obchodech, které je dováží přímo ze země původu. V případě oliv, olivového oleje, ale třeba také exotického ovoce jako je ananas můžete využít nabídku firmy BMC Brno. Právě ananas zde najdete v nabídce v několika gramážích v plechovce katalog.bmcbrno.cz/ananas/. Jedná se o sterilované kousky ananasu v mírně sladkém nálevu. Najdete zde i řadu dalších pochutin pocházejících zejména ze Španělska a nechybí ani kvalitní španělské víno.