Ne každý má, co se dětí týče, pomocnou ruku v podobě babiček či jiných členů domácnosti, kteří jim dítko pohlídají. Často se stává, že jste na výchovu sami a opravdu potřebujete někoho, kdo by vám pomohl. Pomocnou ruku můžete nalézt právě v agentuře na hlídání dětí.

Pomocník v péči o dítě

Agentura na hlídání dětí vám pomůže s radostí. Chůva pracuje v bezpečí vašeho domova a dítě tak není vystaveno novému prostředí, které pro něj může být stresující. Výhoda agentury spočívá také v tom, že se na ni můžete obrátit v případě pravidelného hlídání, nicméně neodmítnou vás, ani pokud potřebujete jednorázový záskok. Respektují i vaše specifické požadavky, protože si uvědomují, že každé dítě má svou vlastní osobnost.

Výběr chůvy a její výhody

Agenturní chůvy procházejí pečlivým výběrovým řízením a jsou řádně proškoleny. Dítě a jeho potřeby stojí vždy na prvním místě. Chůva s ním hodně mluví a podporuje jeho rozvoj řeči, rozvíjí jeho psychomotorický vývoj a pomáhá mu s každodenními činnostmi. Například ho učí návyku uklízení hraček, chodí spolu na procházky, učí se nebo si hrají. Veškeré aktivity však provádí po domluvě s vámi. Domluvit se můžete i na přípravě oběda nebo provedení drobného nákupu.

Cenová dostupnost

Cena za hlídání dětí se liší v závislosti na délce pobytu chůvy u vás a její odvedené práce. Mnohé agentury mají cenu také rozdělenou podle toho, jestli se jedná o hlídání stálé či jednorázové. V hodinové sazbě již bývá zahrnuta i doprava. Zároveň pokud potřebujete pohlídat více než jedno dítě, neplatíte hodinovou sazbu dvakrát. Toto je řešeno pouhým příplatkem. V případě hlídání nemocného dítěte si lepší agentury nic navíc neúčtují.

Pokud si stále nejste jisti, jestli je agentura právě to nejlepší řešení pro vás a vaše dítě, kontaktujte ji. Vždy rádi odpovědí na vše, co vás zajímá a z čeho máte obavy. Nebojte se zeptat na cokoli, co vás zajímá.