Krása a zdraví jsou důležité pro duševní pohodu a odvíjí se od nich celková kvalita života. K tomu, abychom se cítili dobře, je zapotřebí dostatku pohybu, kvalitního odpočinku a zdravá strava. Právě z ní tělo získává živiny, vitamíny a minerály. Jídelníček by proto měl být vyvážený, navíc ho je vhodné přizpůsobit aktuálním potřebám v případě, kdy se vyskytnou zdravotní problémy.

Doplňky stravy jsou často nepostradatelné

Získat ze stravy všechny nezbytné vitamíny a minerály je často v podstatě nemožné, navíc každá z nás si nemůže mezi každodenními povinnostmi vyhradit dostatek času na přípravu speciálních pokrmů. Pak pomohou doplňky stravy, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. V mnoha případech je jejich využití dokonce jedinou možnou cestou k dosažení rovnováhy organismu. Mezi vitamíny, které většina populace potřebuje dodávat ve formě doplňků stravy patří i vitamín D3. Jeho deficit má totiž řadu závažných zdravotních následků.

Proč je vitamín D3 tak důležitý?

Vitamín D3 je jednou z látek, které jsou souhrnně označovány jako vitamín D. Z vitamínu D vytváří náš organismus hormon kalcitriol. A právě ten je se stará o metabolismus vápníku a fosforu a optimalizuje jejich hladinu v krvi. Vápník a fosfor mají zásadní vliv na stavbu kostí, při deficitu vitamínu D3 tedy kosti slábnou a může docházet i ke vzniku únavových zlomenin. Vitamín D3 také podporuje obnovu a normální dělení buněk a správnou funkci svalů. A navíc hraje nezanedbatelnou roli při udržování normální funkce imunitního systému.

Bez suplementace vitamínu D3 se většina populace neobejde

Vitamín D3 si tělo vytváří syntézou, k níž dochází při působení UV záření na kůži. Tato schopnost se však s přibývajícím věkem snižuje. Navíc velké množství času trávíme pod střechu, vitamín D3 tak často chybí i mladým lidem.

Kde pořídit kvalitní přírodní produkty?

Kvalitní doplňky stravy od společnosti Naturvita lze koupit i z pohodlí domova ve spolehlivém e-shopu gigalekarna.cz. Objednat tu můžeme nejen vitamín D3 v baleních po 90 tabletách, ale celou širokou škálu doplňků stravy.