V dnešní době už si dávno všichni moc dobře uvědomujeme, jak důležité jsou vitamíny a minerály z hlediska našeho celkového zdraví. I přesto jich drtivá většina z nás bohužel nepřijímá dostatek. V takových chvílích je nutné vsadit na kvalitní doplňky stravy. Jak je to se zinkem?

Extrémně důležitý minerál

Zinek patří mezi zdaleka nejdůležitější látky, bez nichž se naše tělo v žádném případě neobejde. Podílí se totiž na stovkách různých procesů, jako je třeba dělení buněk, metabolismus makro i mikroživin, stará se o zdraví pokožky, nehtů, vlasů i kostí, produkuje testosteron a tak dále. Vyjmenovat všechny pozitivní účinky by vydalo na samotnou knihu.

Jeho nedostatek poznáte poměrně snadno. Mezi typické projevy se řadí ztráta chuti k jídlu, špatné hojení ran, poruchy sexuální činnosti, náchylnost k infekcím, padání vlasů či třeba zhoršení kvality pleti. Rizikovou skupinou jsou hlavně alkoholici, lidé s přísnou dietou, starší osoby a chronicky nemocní jedinci.

Obecný nedostatek

Mnoho lidí trpí právě nedostatkem tohoto minerálu, což je zásadní problém, který zhoršuje kvalitu života. Přesně proto přichází na scénu přírodní produkty z oblasti doplňků stravy. S jejich pomocí snadno doplníte chybějící vitamíny a minerály. Jasným příkladem je třeba zinek forte od známého výrobce Naturvita.

Daný produkt v jedné tabletě obsahuje 12 mg zinku a 1,6 mg vitaminu B6 (působí synergicky se zinkem). Za pěknou cenu ho koupíte například v e-shopu Gigalékárna, kde zaplatíte 55 Kč za 60 tablet.

Chcete-li maximálně využít sílu daného minerálu, určitě jej konzumujte na lačný žaludek (večer před spaním). Tato látka výborně spolupracuje s hořčíkem, takže si klidně pořiďte oba produkty najednou. Ať tak, či onak, určitě nepřekračujte doporučenou denní dávku.