Všichni velmi dobře víme, že zvýšený příjem vápníku potřebují zejména děti. Právě v dětském věku se formují kosti a zuby, v nichž se vápník vyskytuje. Našli byste ho ovšem také v nervech a jeho nedostatek má vážné důsledky.

Nedostatek vápníku se může projevovat křečemi, zhoršením zraku, řídnutím kostí, zubními kazy, tetanií a neurologickými potížemi, jako jsou deprese a ztráta paměti.

V jakých potravinách vápník najdete?

Zamyslete se, jestli jíte dostatek mléčných výrobků, jako jsou sýry a jogurty. Dále ho ve velkém najdete v brokolici, fazolích, sójových bobech, sardinkách, lískových oříšcích, mandlích, ovesných vločkách, špenátu, vaječných žloutcích a tmavém pečivu. Dalším zdrojem mohou být pivní kvasinky nebo hnědá mořská řasa. A právě z mořských řas se vyrábí některé doplňky stravy s vápníkem.

Komplex minerálů z mořských řas

Na mořské řasy rodu Lithiothamnion se zaměřil také český výrobce Naturvita. Využívá konkrétně tyto řasy, jež se vyskytují u západního irského pobřeží, kde není oceán znečištěný. Výsledkem je produkt VÁPNÍK Z MOŘE + vitamín D3. Vápník je totiž obohacený také o další minerály a vitamín D3. Společně tvoří koktejl látek, které podpoří svaly, nervy, kosti i imunitní systém.

Vápník: Dodává pevnost kostem a zubům. Dospělá osoba by ho měla přijmout asi 800 až 1000 mg denně, těhotné a kojící ženy ještě více.

Vitamín D3: Transportuje vápník do krve a napomáhá jeho využití v organismu.

Jód: Je důležitý pro štítnou žlázu, vývoj a růst organismu.

Všechny látky v přípravku jsou přírodního původu.

V zimě máme problémy získávat všechny vitamíny a minerály

V létě bývá náš jídelníček pestřejší i díky ovoci a zelenině, které jsou snáze dostupné. Kromě toho přijímáme vitamín D ze sluníčka, naše tělo navíc nemusí bojovat s tolika viry. Zima je pro organismus náročnějším obdobím. Nebojte se ho tedy podpořit vitamíny, ať už jde o VÁPNÍK Z MOŘE + vitamín D3, nebo nějaký jiný.