Jede vaše dítě poprvé na dlouhé prázdniny k babičce a vy stojíte nad kufrem a bojíte se, že na něco zapomenete? Máme pro vás tipy na pár věcí, které zapomenout rozhodně nesmíte!

Teplé oblečení

Počasí je veličina těžce předvídatelná. Jede-li tedy vaše dítě pryč na několik dní, rozhodně mu nezapomeňte sbalit teplé oblečení. Chybět by neměly teplé ponožky, softshellové kalhoty, bunda pro chlapce či dívku a čepice. V případě zimy pak také dvoje rukavice, punčocháče a nákrčník nebo šála.

Pyžamo

V zimní období přibalte teplé pyžamo pro děti, v letním sáhněte po něčem vzdušnějším z přírodních materiálů. Pokud posíláte na hlídání dítě hodně malé, klidně přibalte pyžama dvě pro případ nějaké noční nehody.

Dostatek spodního prádla

Až budete balit spodní kalhotky či trenýrky u malých dětí napočítejte dny návštěvy a klidně vynásobte dvěma. Přece jen nové prostředí u babičky může mít na vině, že dítě párkrát nestihne doběhnout na záchod či nočník nebo se tak zabere do nových her, že na to prostě zapomene. Stejně je to i s ponožkami, a to zejména v zimě a v dešti.

Oblíbené kousky

Pokud chcete prarodičům hlídání co nejvíce usnadnit, sáhněte jen po oblečení, které víte, že dítě nosí rádo a jeho oblékání nepředchází dlouhé debaty na téma pohodlnosti, oblíbeného obrázku a podobně. Zkrátka sbalte jen to osvědčené a předejdete tak nepříjemným situacím.

Hračku na usnutí

Některé děti usínají s oblíbenou peřinkou, mazlivým plyšákem, menší třeba s dudlíkem. Pokud je dítě na jakýkoliv předmět při usínání dlouhodobě fixované, nikdy mu ho nesmíte na prázdniny zapomenout sbalit. Právě to by mohlo mít fatální dopad a celý jinak pohodový pobyt klidně překazit.

Boty do všech podmínek

A na závěr nezapomeňte zabalit boty. Ideálně zase něco pohodlného a oblíbeného. Boty by dítě vždy mělo mít minimálně dvoje, kdyby se cokoliv přihodilo. Ideální je také přibalit holínky do deště.