Správný výběr těhotenské podprsenkyTěhotenské podprsenky neodmyslitelně patří k nejkrásnějšímu období v životě každé ženy – těhotenství. Zatímco některé ženy přistupují k nákupu těhotenských podprsenek až těsně po porodu, jiné budoucí maminky chtějí mít vše pečlivě připravené a těhotenské podprsenky nakupují již v období očekávání nového člena rodiny – nemluvě o skutečnosti, že součástí výbavičky do nemocnice pro rodiku je alespoň jedna kojící podprsenka. Čekáte-li miminko nebo jste těsně po porodu a ještě nemáte kojící podprsenku vybranou, pak vám s nákupem poradí náš dnešní článek. Společně se podíváme na jednotlivá kritéria, která byste měla při výběru těhotenské podprsenky sledovat a pomůžeme vám vybrat tu nejlepší, díky které pro vás období kojení bude rázem o něco příjemnější.

Jsou těhotenské podprsenky povinné?

Možná jste již absolvovala kolečko po obchodech s těhotenskými potřebami, během kterého jste si udělala představu o sortimentu kojících podprsenek, jejich provedení a především i ceně. Pokud pro sebe žádáte jen to nejlepší, pak pro vás může být nemilým překvapením zjištění, že cena těhotenských podprsenek je různá a že se na cenovce mnohdy objeví taková cifra, která vás donutí doslova protočit panenky. Není se proto čemu divit, že si spousta žen pohrává s myšlenkou, zda je vůbec nutné investovat do těhotenské podprsenky. Pravda je taková, že kojící podprsenky nejsou povinné, ale mohou vám výrazně ulehčit období kojení. Investice do pohodlí a praktičnosti se určitě vyplatí!

Kdy vybírat kojící podprsenku?

Jak již bylo řečeno v samotném úvodu dnešního článku – některé maminky s nákupem čekají až po porodu, jiné nakupují ještě v období těhotenství. Obecně se doporučuje počkat alespoň jeden týden po narození miminka, kdy dochází k nalévání prsou – mezi třetím a pátým dnem po narození dítěte – což vede k nejpřesnějšímu nákupu těhotenské podprsenky. Maminky, které nechtějí čekat až po porodu, by těhotenskou podprsenku měly vybírat až v osmém měsíci těhotenství a volit takový model, který bude mít košíčky o velikost větší, než obvykle nosí.

Správná velikost je základ

Během kojení je správná velikost podprsenky klíčovým faktorem. Budete-li nosit špatný model, můžete tak uškodit jen sama sobě – díky špatné velikosti by mohlo dojít k poškození prsu. Nenoste zbytečně těsnou těhotenskou podprsenku, která by mohla vadit vašim prsním kanálkům a to by mohlo mít za následek prsní zánět.

Fotografie publikována se svolením Ambro  FreeDigitalPhotos.net