StrolleringMáte-li po porodu, pak určitě chcete trávit co možná nejvíce času se svým malým drobečkem, ovšem i přesto vám v hlavně možná začíná hlodat myšlenka, jak se dostat co nejdříve zpátky do formy, jakou jste měla před těhotenstvím. Chodit do fitka je časově náročné a navíc s miminkem v kočárku si jen těžko půjdete zacvičit – to byste si musela najít hlídání. Zapomeňte na upocená fitness centra a hledání vhodné chůvy, která by se vám o miminko postarala a místo toho vsaďte na strollering – výbornou fyzickou aktivitu, během které budete trávit čas se svým prckem a navíc shodíte nechtěná těhotenská kila. Že nevíte o co jde? Pak si nenechte ujít následující řádky, kde si strollering společně představíme!

Strollering alias kočárkování

Cizokrajně znějící slovíčko strollering by se dalo ve volném překladu chápat jako kočárkování. Jedná se o speciální fitness program, který je určený výhradně maminkám, jež nejsou spokojené se svou postavou po porodu, chtějí pro své zdraví i vzhled udělat něco pozitivního a zároveň touží trávit čas se svými dětmi – zkrátka skloubit příjemné s užitečným. Strollering probíhá venku v přírodě pod vedením zkušené lektorky a náplní tohoto speciálního cvičení je především chůze s kočárky doplněná o cvičení na podložkách, u laviček, u stromů nebo dokonce o cvičení s děťátky v náručí. Další alternativy strolleringu:

  • taneční strollering
  • strollering na kolečkových bruslích
  • strollering s angličtinou
  • atd.

Kočárkování si zamilujete!

Největší výhodou strolleringu je skutečnost, že probíhá na čerstvém vzduchu. Jestliže vás trápí kila navíc, která se na vašem těle usadila během těhotenství – což je naprosto přirozené a netřeba se za to stydět – pak je kočárkování ideální fyzickou alternativou právě pro vás. Nejenže si zlepšíte fyzickou kondici, ale navíc zpevníte své tělo, během cvičení se myslí na správnou techniku dýchání a správné držení těla a dobrou zprávou je, že se do strolleringu mísí i prvky z populárního pilates nebo uklidňující jógy.

Kdy je vhodná doba začít?

Do lekcí strolleringu se můžete přihlásit kdykoli po skončení šestinedělí – maminky, které rodily císařským řezem, by měly počkat ještě o něco déle. Jakmile v sobě najdete dostatek energie a chuť se sebou začít něco dělat, pak se stačí do jednoho z kurzů přihlásit a vydat se na cestu za poznáním nové fyzické aktivity a především zpevnění své postavy.

Jak probíhá lekce strolleringu se můžete podívat na následujícím videu :) 

Video: youtube.com
Obrázek: youtube.com