Těhotenské kalhotyTěhotenské kalhoty nejsou levnou záležitostí. Pokud nechcete bazárkové a poohlížíte se po úplně novém modelu, počítejte s tím, že se nedostanete pod 1000 Kč za jediný kousek. Někomu se to možná nezdá tolik, ale jiným maminkám přijde zbytečná utrácet takové peníze za kalhoty, které využijí maximálně půl roku – vždyť tyhle penízky mohu investovat do výbavičky pro nenarozené miminko. Jestliže i vás zaskočily pořizovací ceny těhotenských kalhot, pak si v dnešním článku přečtěte, jak si je ušít doma.

Ušít si těhotenské kalhoty není zase taková věda!

Možná jste se našeho nápadu zděsily a chytáte se za hlavu: vždyť já si sotva zašiji dírku na ponožce, natož abych se pustila do šití kalhot! Uvidíte, že vaše obavy byly zcela zbytečné, protože ušití těhu kalhot není tak složité, jak se možná na první pohled zdá!

Co budete potřebovat:

  • pružné tričko na tělo, které již nenosíte nebo jste ochotné se ho vzdát
  • o číslo větší bederní rifle než je vaše normální velikost
  • cca metr prádlové gumy

* Při výběru kalhot (zvláště v případě, kdy si je pro tento účel budete pořizovat) pozorně sledujte, zda má vámi vybraný model sešitou horní část!

Hurá na to!

A teď již k samotnému návodu na ušití těhotenských kalhot. S naším návodem to zvládne i švadlenka začátečnice :)

  1. V první řadě si rozpárejte horní šev pásku po celém jeho obvodu. U boků směrem do přední části pásek postupně snižujte tak, aby vám na přední straně zbyly cca 2 centimetry kvůli zahnutí okrajů.
  2. Zip otevřete, aby vás při nošení netlačil, navíc jej nebudete potřebovat a poklopec zašijte. Vybírejte proto takové rifle, které oblečete i bez nutnosti rozepínat zip.
  3. Z trička ustřihněte spodní lem (ustřihněte jej tak, abyste si vytvořili proužek látky široký 22 centimetrů vepředu + 2 centimetry na zašité švy, 14 centimetrů na bocích a 10 centimetrů vzadu.
  4. Lem trička následně všijte do rozpáraného pásku kalhot.

A máte hotovo! Nebyla to taková noční můra, viďte? :) 

Obrázek: pixabay.com