Bytový textil, to není jen nějaká drobnost, kterou je možné bez potíží přehlížet. Naopak se jedná o důležitou součást domova, která funguje nejen jako ozdoba, ale také maximálně praktický doplněk.

Zdobné záclony

I přesto, že se ve světě začíná čím dál tím více prosazovat tzv. severský styl, který se vyznačuje maximální strohostí, což mimo jiné znamená žádné záclony, u nás se tato móda příliš neuchytila, alespoň ne ve velké míře. Proto je v Česku možné tento druh bytového textilu najít takřka v každém okně.

Většina lidí si pořizuje již hotové záclony, které bývají levnější než verze na míru. Ovšem i ty mohou být celkem líbivé. Navíc záclony nejsou vhodné pouze jako ozdoba, ale mají i svůj praktický význam.

Přes den není skrze ně zvenčí vidět, a tudíž dokáží zajistit dostatečné soukromí. Během dne skutečně fungují dobře, nicméně ve chvíli, kdy se začne stmívat a rozsvítí se, je do místnosti vidět jako do akvária. Proto je vhodné pořídit si navíc i dobré závěsy.

Závěsy kvůli soukromí

Je sice možné si koupit i žaluzie, případně si dokonce nechat nainstalovat rolety, avšak cenově nejlépe vyjdou právě závěsy. Základní jednobarevné typy se dají koupit za pár stovek, lepší modely je reálné pořídit za tisícovku a možná pár drobných navíc.

Kdo si však chce doma udělat tmu kdykoliv bude potřebovat, ten by měl sáhnout po zatemňovacích závěsech. Skrze ně skutečně žádné sluneční ani jiné viditelné paprsky neproniknou. Tyto modely se už ovšem trochu prodraží.

Příjemné povlečení

Spánek je pro fungování organismu zcela zásadní. Jeho absence může vést k vážným zdravotním následkům. Z toho důvodu je nezbytné udělat maximum proto, abychom spali co nejlépe.

Velkou měrou se na pozitivním výsledku podílí i povlečení. Pokud je nekvalitní, člověk se v něm potí, případně ho škrábe na kůži. Z toho důvodu zde není dobré příliš šetřit a kupovat si ty nejlevnější produkty na trhu.