Pokud jste ještě neslyšeli o transformačním potenciálu GPT-3, tak vám teď vyrazí dech. GPT-3 je v podstatě první umělá inteligence, která dokáže projít Turingovým testem a psát texty, jež jsou velmi přesvědčivé a vypadají, jako by je psal skutečně člověk. Umělá inteligence zvládne psát o jakémkoli tématu a lze jí nařídit, aby psala různým stylem nebo tónem. GPT-3 je v podstatě copywriter na profesionální úrovni, který má rozsáhlé znalosti celého internetu.

Co je GPT-3?

GPT-3 je jazykový model umělé inteligence vyvinutý společností OpenAI, přičemž využívá revoluční architekturu zvanou transformátor. Modely jsou relativně jednoduché, ale jejich výkon spočívá v tom, že jejich dovednosti a přesnost přímo souvisí s množstvím dat, na kterých byly vyškoleny.

Výjimečnost modelu GPT-3 oproti jeho předchůdcům spočívá v tom, že jeho velká velikost umožnila něco, čemu se říká metaučení, kdy model nevyžaduje doladění (další trénink), aby přesně reagoval na výzvu. GPT-3 stačí samotná výzva, aby zjistil, co chcete.

Jak si asi dokážete představit, důsledky této transformační technologie jsou teprve na samém počátku realizace. GPT-3 ovlivní mnoho aspektů digitálního marketingu a SEO copywritingu. Připravte se. Stačí se podívat na první blog psaný umělou inteligencí AI.

GPT-3 dokáže snadno oklamat a jeho tvorba textů je nerozeznatelná od člověka. Umělá inteligence píše prakticky o jakémkoli tématu, dokonce důsledně prokazuje zdatnost v oblasti esoterických témat. Jeho znalost pravopisu a gramatiky je bezchybná a zdá se, že se dopouští podstatně méně chyb.

Vzhledem k těmto dovednostem lze říci, že GPT-3 dokáže psát stejně dobře jako většina lidí, ale 500× rychleji a s okamžitým přístupem k informacím, což by autorovi zabralo značné množství času, než by se sám seznámil s daným tématem a napsal odpovídající článek.

Využijte službu PISALEK AI

S technologií GPT-3 pracuje také služba PISALEK AI, která vám vygeneruje text jakéhokoliv charakteru, tedy od příspěvku na blog přes text na sociální sítě až po popisky na e-shop.