Používání antigenních testů je stále velmi důležité, protože slouží jako prevence před rozšiřováním nákazy koronavirem. Kde takové testy pořídíte a podle čeho vybírat tu správnou variantu? To se dozvíte v tomto článku.

Proč si pořídit antigenní testy?

Antigenní testy slouží pro rychlé a pohodlné testování. Fungují na základě detekce virových bílkovin v odebraném vzorku. Podle toho, jaký konkrétní test máte, může být vzorek ze slin, ale i odběrem z nosu. Po dodržení postupu testování uvedeném na návodu stačí pár minut počkat a můžete odečítat výsledek. Pokud bude pozitivní, znamená to, že se ve vašem těle nachází poměrně velké množství viru, což znamená i fakt, že jste v daný moment infekční osobou.

Vyberte si kvalitní produkty s certifikáty

U antigenních testů je dobré volit certifikované varianty od kvalitních značek. Zaručí totiž co největší přesnost výsledku. Nejlepší strategií tak je nákup přímo v lékárně nebo specializované internetové prodejně. Kromě jednotlivých testů si můžete koupit i celé sady, kdy jeden antigenní test vyjde na výhodnější cenu. Pořízení celého balení rozhodně oceníte, protože preventivní testování je dobré provádět hlavně před návštěvami u osob, které patří do rizikové skupiny.

Nezapomínejte na další důležitou prevenci

Samotné antigenní testy jako prevence nestačí a je dobré doplnit je kvalitními respirátory a dezinfekcí. Používání těchto pomůcek je stále na denním pořádku, takže si můžete doplnit své zásoby na specializované internetové lékárně. Samozřejmostí je výběr kvalitních produktů od osvědčených značek, které nabídnou maximální funkčnost a deklarované vlastnosti. U respirátorů opět platí, že za výhodnější cenu pořídíte balení o několika kusech v porovnání s nákupem jednotlivých kousků.