Kreativitě se meze nekladou, a v amatérském umění obzvlášť. Existuje mnoho hobby technik, kterými se lidé nejen zabaví, ozdobí si dům, pořídí si osobité doplňky, mohou si i přivydělat například na trzích nebo hobby portálech. Nedávno byly v kurzu gumičky či slizy, nyní vede kamínkování. Znáte jej?

Správné fixy na kameny

Sbírání kamínků není nic neobvyklého. Krásně tvarované oblázky si vozíme i ze zahraničí jako památku na dovolenou. Mnozí mají kameny i jako talismany pro štěstí. Lidé totiž věří, že v sobě tyto artefakty skrývají energii. Obyčejné šedé, hnědé či béžové kameny ale nudí. Proto vznikl fenomén kamínkování. Malování na kameny. Nejde vždy o amatérskou práci, jeden čas malovala na kamínky i naše nejúspěšnější návrhářka Blanka Matragi, věnovala je i do dražby na charitu, kdy se poté zakoupily pomůcky pro postižené děti. Jak se maluje na kameny? Potřebujete fixy na kameny, aby se s nimi dobře pracovalo, a také aby barva držela.

Barvy na kamínky

Pokud chcete sytější design, jako barvy na kamínky lze použít i akrylové barvy, výsledek ale musíte zafixovat bezbarvým lakem. Pak stačí vzít kamínky a pustit se do práce. Pro začátek doporučujeme malovat na větší kameny. Rovněž je výhodnější vybrat kameny s hladkou strukturou, který vytvoří ideální podklad. Motivy také raději volte jednodušší, posléze se můžete zlepšovat. Kamínkování není pouze odpočinkovou aktivitou. Například u dětí se fantasticky rozvíjí vnímání prostoru. Pokud si vizualizují určitý obrázek, který chtějí na kamínek namalovat, musí si jej dobře rozvrhnout, zachytit proporce, aby se jim tam celý vešel. Neváhejte a kupte jim fixy na kamínky, například na e-shopu Svět cukrářů. Zde mají tyto tužky v multifunkční formě, kromě kamínků lze dekorovat i sklo nebo keramiku.