Vybavování dětských pokojů patří k oblíbeným činnostem zejména maminek. Nabídka dětského nábytku a doplňků je natolik pestrá, že si snadno vybere každý. Ať už dáváte přednost tradičnímu pojetí dětského pokoje nebo chcete, aby pokojíček poskytoval dítěti zázemí s moderními prvky, jistě byste neměli zapomínat také na praktickou stránku.

Podle čeho vybírat koberec do dětského pokoje?

Při výběru nového vybavení je potřeba zohlednit především věk dítěte nebo dětí, které budou v pokoji žít. Pokud máte například zarytou představu, že v bytě nechcete žádné koberce, věřte, že právě v případě dětského pokoje byste měli toto své rozhodnutí přehodnotit. S příchodem dětí si totiž většina dospělých uvědomí, že bez koberce to půjde jen těžko. Pokud se domníváte, že koberec je shromaždiště prachu, pak vězte, že v dnešní době jsou dětské koberce vyráběny z moderních materiálů, které jsou velmi příjemné a navíc mají také antistatické vlastnosti. Koberec v dětském pokoji plní dvě hlavní funkce. Kromě toho, že má izolační schopnosti a děti si tak na něm mohou hrát bez toho, aniž byste se museli obávat, že prochladnou, dokáží koberce také velmi účinně tlumit zvuk. To oceníte zejména v dnešní době, kdy se v dětských pokojích velmi často odehrává distanční výuka. Jistě jste již zaznamenali, že v některých pokojích je nepříjemná ozvěna. Právě položením koberce lze velmi účinně vylepšit akustiku v místnosti.

Jaký typ koberce vybrat?

Co se výběru koberce týká, je jen na vás, jakému rozměru, tvaru a barvě dáte přednost. Z hlediska údržby se jistě více hodí koberce s krátkým vlasem. Pro malé děti je ideální dětský koberec farma, ti větší ocení koberec s oblíbenou pohádkovou postavou nebo třeba s mapou světa. Jestliže se dětský pokoj nachází v podkroví, pak nezapomeňte ani na bezpečnost a na schody pořiďte speciální nášlapy, které mohou korespondovat s barvou pokoje koberce v dětském pokoji. Inspiraci můžete najít na stránkách www.vopi.cz/naslapy-na-schody/.