Hledáte opravdu originální dárek, který navíc zvládnete vyrobit sami doma? Anebo si chcete jen ukrátit dlouhou chvíli a naučit se něco nového? Ručně dělané svíčky jsou také výbornou příležitostí, jak zabavit děti. A pokud vám přece jen tvorba nevyjde a něco se v jejím průběhu pokazí, vždy existuje možnost koupit si ručně vyráběnou svíčku od trochu zručnějšího profíka.

Čarujte a tvořte

Svíčky mohou být voňavé, pruhované, gelové, voskové, ve skleničce, v hrnečku, s jedním kontem nebo několika. Omezeni při jejich výrobě jste pouze svojí fantazií. Kam vás dovede ta vaše? Pro inspiraci přinášíme pár tipů. Gelové svíčky jsou velmi často doplňovány různými dekoracemi. Díky jejich průhlednosti můžete použít prakticky cokoliv.

Tipy na dekorace

Nejčastější jsou dary moře, jako například nejrůznější mušle, kamínky, lastury a podobně. Jako přípravu na jejich výrobu si na dovolené můžete nasbírat, co se vám bude líbit. Příjemnou útulnou atmosféru dokážou doma vytvořit také svíčky z včelího vosku, které báječně voní po medu. Svíčky můžete také různým způsobem tvarovat. Pořídit si na to můžete silikonové formy anebo si vezměte jen obyčejnou skleničku, kterou máte hned po ruce. Nezapomeňte si ale dokoupit knoty.

Jak na výrobu svíčky?

V první řadě si kupte svíčkový gel, včelí vosk, parafín, palmový vosk anebo úplně jiný vosk pro výrobu svíček. A důležité jsou také již zmíněné knoty. Vybírat můžete z bavlněné klasiky, kterou si vytvarujete, jak bude potřeba, ale seženete o tvarované knoty s plíšky zpevněné voskem, které jsou skvělou volbou pro začátečníky. Vonná svíčka je pak opravdu jednoduchou možností, jak ukázat svoji šikovnost. Kromě vosku ideálně v podobě vloček na ní budete potřebovat také skleničku, do které ji budete lít, knot, kastrůlek na rozpouštění vosku, špejli a nůžky. Těmi upravíte délku knotu, který si připravíte do skleničky. Aby vám dobře držel, položte na horní povrch skleničky špejli a knot k ní přichyťte. Poté rozehřejte voskovou hmotu, kterou můžete přibarvit voskovkou, přidejte jemnou vůni a směs vlijte do připravené skleničky. Pro důkladné ztuhnutí ručně dělaných svíček, budete muset být trpěliví alespoň 4 hodiny. A co ještě si můžete vyrobit sami doma? Co třeba lapač snů?