O tom, jak se mají správně vybírat svítidla do místností, bylo napsáno již hodně. Obecně už asi víme, že existují svítidla centrální, tedy hlavní, a další jsou doplňková a měli bychom je v ideálním případě kombinovat. Jak je to ale se svítidly, která na první pohled nejsou vidět a často se na ně zapomíná? Řeč je o svítidlech, která patří do skříní.

Proč do skříně

Možná si pod tím představíte svítidla do vitrín, to ale není zcela ono. Představte si šatní skříň, na ramínkách zde visí košile, kravaty, v případě dámské skříně kostýmky apod. Potřebujete si vybrat k sobě ladící kusy oblečení, ale svítidlo v místnosti přes vás do skříně příliš nemůže. Musíte tedy opakovaně zkoušet varianty, nejprve kousky vyjmout ze skříně a poté je zase vrátit, protože to není ono. Potřebujete do šatní skříně lépe vidět? Vyzkoušejte speciální LED svítidla do skříně.

Instalace je velmi jednoduchá a rychlá, stačí si vybrat jednu z mnoha variant lištového osvětlení a budete mít ve skříni mnohem lepší přehled v kteroukoli denní dobu. Totéž může platit ve vaší spížní skříni, ve vašem archivu dokumentů v kanceláři. Proč si i zde neudělat chybějící osvětlení? Rozsvěcet jej můžete pouhým dotykem v momentě, kdy jej potřebujete. Pokud vám připadá rozsvěcení svítidla při otevření skříně či šuplíku jako zdržování, můžete jej mít také automatizované, aby se rozsvěcelo samo při otevření skřínky či vysunutí zásuvky.

Přijďte se poradit a inspirovat

Potřebujete-li poradit se svítidly, obraťte se na odborníka v oboru osvětlení a svítidel. Firma Aulix se prodejem svítidel zabývá již dlouho, Koupit zde můžete svítidla od českých i světových návrhářů. Nevíte-li si rady s výběrem či optimálním rozmístěním svítidel v interiéru, navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy a nechte si vytvořit návrh osvětlení od profesionálů. Navíc vás zde čekají stovky vystavených modelů, ze kterých můžete vybírat.