Na klinikách plastické chirurgie se dnes dá poupravit kdeco, včetně intimních partií. Pokud se zaměříme na ty ženské, nejpoptávanějším zákrokem je labioplastika neboli plastika malých, případně velkých stydkých pysků.

Labioplastika se provádí za účelem zmenšení malých stydkých pysků, které častokrát překážejí při sportu či jiných činnostech, případně jejich zvětšení. Někdy pomáhá i dorovnat asymetrii. Důvody ale bývají i čistě estetické. Stejně jako ženy nejsou spokojené s velikostí svých prsou, nemusí být šťastné z velikostí svých stydkých pysků. Dnešní medicína si s tím poradí.

Kdy podstoupit labioplastiku?

Zákroků v intimní oblasti je celá řada od liposukce Venušina pahorku přes vaginoplastiku až po zvětšení bodu G. Labioplastika je však zdaleka nejčastějším zákrokem.

Pokud vám vaše malé stydké pysky, jejich abnormální délka nebo tvar narušují intimní život, znemožňují oblékání spodního prádla nebo vadí při sportu, neváhejte a na plastiku jděte.

Jestliže vám tvar stydkých pysků snižuje sebevědomí, objednejte se na kliniku také. Lékař s vámi situaci probere. Možná je pocit, že tam dole nevypadáte úplně normálně, pouze váš a subjektivní. I kdyby tomu tak ale bylo, na operaci máte plné právo.

Jak zákrok probíhá a co po něm očekávat?

Plastická operace stydkých pysků se provádí buď v lokální, nebo v celkové anestezii. Jde o poměrně rychlý zákrok s dobou trvání přibližně 45 minut. Chirurg odstraní kožní nadbytek a sešije ránu. Jizva je téměř neviditelná, navíc se používají stehy, které se samy vstřebají, není nutné je odstraňovat.

Po zákroku v lokální anestezii ihned odcházíte domů, rána se překryje sterilním obvazem. Po celkové anestezii zůstáváte do druhého dne v nemocnici. Jeden týden je nutné dodržovat klidový režim, je nežádoucí dlouho sedět. Pohlavní styk je doporučován po 6 týdnech, plná fyzická zátěž po 4 týdnech.

Kam se na labioplastiku vydat?

Operace stydkých pysků je poměrně běžným zákrokem. Provádí ho například na V-Clinic, kde se na ni specializuje Prof. Mudr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA a spolu s ním MUDr. Tomáš Ventruba. Oba dva jsou uznáváni širokou veřejností a mají skvělá hodnocení. Klienti si pochvalují i milý personál.