Hubnutí po poroduPo porodu začne většině novopečených maminek vrtat hlavou spousta myšlenek zahrnujících nejen péči o narozené miminko, ale i starost o domácnost a samozřejmě dojde i na otázku hubnutí – zvládnu shodit kila, která jsem nabrala v těhotenství? Touha dostat se co možná nejdříve zpátky do formy a vrátit se na předporodní váhu možná cloumá i vámi  a marně si teď lámete hlavu nad způsobem, jak skloubit péči o vašeho drobečka a najít si mimo jiné i chvilku sama pro sebe, abyste se mohla věnovat cvičení. Během těhotenství produkuje vaše tělo hormon zvaný relaxin, díky kterému se svaly a šlachy uvolňují. Z tohoto důvodu je nutné dobře zvážit, jaké fyzické aktivitě se budete věnovat, neboť ne všechny jsou pro čerstvé maminky vhodné.

Kdy se pustit do hubnutí?

V období šestinedělí byste i přes veškerou touhu po nižší váze a nechuť dívat se na povolené bříško v odrazu zrcadla měla rozhodně zapomenout. V tomto čase je pro vás fyzická námaha nevhodná, maximálně se můžete projít s kočárkem. Pokud po šestinedělí váš lékař uzná, že jste zcela v pořádku, můžete se pustit do hubnutí za pomocí zvýšené fyzické aktivity.

Cvičení v posilovně jako ideální motivace

Posilovna_PRToužíte po postavě, kterou jste se mohla chlubit před těhotenstvím? Stýská se vám po štíhlé linii, na které jste si zakládala? Pak věřte, že vrátit se po porodu do formy není běh na krátkou trať. Abyste neztratila odhodlání a nevzdala se po prvním neúspěchu, doporučujeme začít cvičit ve fitness centru, kde získáte potřebnou motivaci, díky které snáze dosáhnete vytoužených cílů. Posilovna Praha může být tím ideálním místem právě pro vás – nabízí příjemné a moderně zařízené zázemí, přátelskou atmosféru a prvotřídní posilovací stroje. Mimo jiné zde lze využít dalších výhod v podobě členských balíčků, pomoc od zkušených trenérů nebo vstup zcela zdarma na zkoušku. Uvidíte, že na tomto místě půjdou vaše nechtěná kila dolů úplně sama!

Vhodnou aktivitou pro maminky po porodu, které touží po redukci nadbytečné hmotnosti, je i strollering, díky kterému mohou trávit čas s dítětem a zároveň hubnout ve společnosti dalších maminek.

Udělejte si čas sama na sebe

Péče o miminko i domácnost, nedostatek spánku, únava a stres – to všechno novopečené maminky moc dobře znají. Je logické, že svému miminku chcete zajistit co možná nejlepší péči, ovšem i tak si zasloužíte chvilku sama pro sebe. Najděte si čas a navštivte solárium Praha, kde si příjemně odpočinete, přijdete na chvilku na jiné myšlenky a uděláte i něco pro své zdraví. Solárium má na lidské zdraví řadu pozitivních účinků:

  • zlepšuje krevní oběh
  • snižuje chuť na sladké
  • pozitivně ovlivňuje tvorbu hormonů
  • zvyšuje sexuální aktivitu
  • zlepšuje reakční schopnosti
  • posiluje imunitní systém

Obrázek: pixabay.comkentoyafitness.cz