Tiskárnu má dnes doma téměř každá domácnost. Pokud i vy, pravděpodobně velmi dobře víte, kolik stojí nové tonery. Ceny těch originálních šplhají do tisíců korun a pro domácí použití jsou opravdu zbytečné. Zaměřte se raději na tonery repasované.

Někdy bývá tiskárna levnější než nová náplň do ní. Na tiskárně totiž výrobce moc nevydělá, tu si koupíte jednu a používáte dlouhé roky. Naproti tomu náplně kupujete neustále, a proto není divu, že je výrobci nabízí za neúměrně vysoké ceny. Na něčem prostě vydělat musí. Vy však můžete nakupovat levněji.

Co jsou repasované tonery?

Významně levnější (až o tisíce korun na jednom kusu) jsou tzv. repasované tonery. Jde o to, že vypotřebovaný toner se nevyhodí. Jde do rukou odborníků, kteří kazetu vyčistí a znovu naplní, případně ještě vymění poškozené části, a vše vyzkouší. Pak jde opět do prodeje za nižší cenu. Při správném znovunaplnění kazety je navíc možné ji renovovat prakticky neomezeně, z čehož plyne řada výhod.

Repasované tonery mají řadu výhod

Cena je pouze tou první, hned vzápětí se však drží ekologické hledisko. Není lepší tonery a cartridge používat opakovaně, než je po jednom použití vyhodit? Proč bychom měli přírodu nadále zatěžovat dalším odpadem?

Kromě toho nákupem repasovaného toneru podporujete českou ekonomiku. Nové tonery se k nám vozí z jiných zemí, ovšem repasováním se zabývají i české firmy. Příkladem je firma Tonera, která od vás také vykoupí staré kazety.

Repasované náplně jsou bezpečné

V dřívějších dobách se lidé báli kupovat repasované tonery. Domnívali se, že poškozují tiskárnu, ruší záruku apod. Tyto mýty jsou dnes naštěstí překonané. Renovované tonery a cartridge od specialistů splňují přísná měřítka kvality. Jsou srovnatelné s novými náplněmi a v podstatě neexistuje důvod, proč byste měli místo nich kupovat tonery nové a plýtvat penězi.