Pokud vás trápí nekontrolovatelný únik moči, vaginální ochablost, genitální bradavice a další intimní potíže, neměla byste je podceňovat a měla byste neodkladně navštívit svého gynekologa. Určitě se nemusíte za nic stydět, protože se jedná o naprosto běžné problémy, se kterými bojuje spousta žen. V následujících řádcích vám prozradíme, kdy se rozhodně nevyplatí přehlížet stresovou inkontinenci či výskyt genitálních bradavic, anebo kožních výrůstků.

Stresová inkontinence

Inkontinence je nechtěný únik moči. Stresová inkontinence nastává při sportování, ale i jakékoliv fyzické aktivitě, jako jsou smích, kašel, kýchání či zvedání těžkých věcí. Vyvíjí se totiž tlak na močový měchýř a v důsledku toho dojde k úniku moči. Stresová inkontinence nesouvisí s psychickým stavem.

Častěji postihuje ženy než muže. Inkontinence vás může izolovat a omezit pracovní či společenský život, musíte se mnohdy vyhnout i fyzickým aktivitám. Jestliže se ale nechcete neustále omezovat, můžete se stresové inkontinence úplně zbavit, přičemž mnohdy postačí posílit svaly pánevního dna.

Pokud je inkontinence v pokročilejším stádiu, je nezbytné podstoupit chirurgický zákrok, který je sice vysoce účinný, nicméně spojený s řadou rizik, jako jsou krvácení, bolesti či problémy s močením.

Technologie v gynekologické oblasti se zlepšují a existují i bezbolestné metody. Jednou z ní je ošetření laserem, což je rychlý, bezpečný a vysoce efektivní řešení lehké a střední stresové inkontinence. Paprsky laseru pronikají do tkáně, remodelují ji a zvyšují produkci kolagenu, čímž se zpevní oblast uzávěru močového měchýře a zabrání se tak úniku moči.

Vaginální ochablost

Únik moči, nedostatečné zvlhčení, neustále se opakující záněty, nepříjemné pocity při pohlavním styku. Přesně takové problémy se objevují po porodu či v období menopauzy a způsobují je snížená elasticita vaginální tkáně, ztráta kolagenu i svalová ochablost.

Vaginální ochablost nastává po porodu, ale příčinou bývají mnohdy i hormonální změny. Většinou se přistupuje k vaginoplastice, což je chirurgický zákrok v celkové anestezii, po němž však následuje několikatýdenní rekonvalescence. Jedná se však jen o dočasné řešení, jež působí na povrchu vaginální sliznice, navíc ho doprovází řada vedlejších účinků.

Komfortní je ošetření laserem. Vaginální ochablost může vymizet i bezbolestnou cestou a bez dlouhé rekonvalescence. Speciální hlavice laseru se zavede do pochvy. S termálním efektem a mikro ablací omlazuje poševní stěnu. Zákrok je ambulantní a nevyžaduje ani anestezii.

Hojení hráze po porodu

Poškození hráze je jedna z nepříjemných komplikací přirozeného porodu, která může zanechat i celoživotní následky. Podpořte hojení hráze po porodu biostimulačním laserem, jenž stimuluje buňky vaziva v oblasti poranění či jizvy. Potlačí se zánětlivé procesy, urychlí se samotné hojení, změkčí se jizvy, zlepší se funkčnost hráze a zajistíte si také rychlejší návrat do sexuálního života.

Genitální opar

V oblasti intimních partií se mohou objevit bolestivé drobné puchýřky, které způsobují svědění i bolesti. Genitální opar vás vyřadí z běžného sexuálního života. Pokud vám však klasická léčba medikamenty nezabírá, můžete vyzkoušet ošetření oparu biostimulačním laserem, jenž přináší okamžitý pocit úlevy.

Léčba genitálního oparu se působením laseru zkrátí klidně i na třetinu, navíc se jedná o bezbolestné ošetření. Doporučuje se ještě dodržovat přísnou hygienu, vyhnout se návštěvě bazénu, sauny a pohlavnímu styku.

Řešte všechny problémy v intimních partiích co nejrychleji, protože můžete předejít vážným komplikacím, navíc si ulevíte od bolesti.