Většinu živé váhy lidského těla tvoří voda. Tou jsou tvořeny nejenom buňky, ale i svaly, kosti, šlachy a orgány v těle. Kvalita vody proto rozhoduje o našem zdraví a tělesné vitalitě. Chcete-li se dlouho udržet v kondici a mít zdravé tělo, plňte jeho buňky kvalitní vodou s dostatkem živin a blahodárně působících látek. Jak na to? Vsaďte na filtraci vody.

Dopřejte svému tělu pouze kvalitní vodu. Zaslouží si to

Aby bylo vaše tělo zdravé, je naprostým základem péče o něj dodržování dostatečného pitného režimuBez tekutin se budete cítit malátní, bude vás bolet hlava a chybět energie na překonávání každodenních překážek. Lidské tělo je totiž z téměř 90 % tvořeno vodou a na její kvalitě závisí kvalita lidského života. Někteří lidé již tyto souvislosti pochopili a snaží se svému tělu dopřát ty nejlepší nápoje. Proto kupují balenou vodu a minerálky ve víře, že tím dělají to nejlepší. V mnoha případech je ale opak pravdou. Balená voda je často skladována v podmínkách, které neodpovídají hygienickým limitům a počínají v ní vznikat nežádoucí látky. Každodenní pití minerálních vod také příliš neprospívá ledvinám, které se jím ve zvýšené míře zanášejí látkami, jež by se při konzumaci běžné kohoutkové vody do jejich těla nikdy nedostaly. Právě od pití kohoutkové vody ale většinu konzumentů odrazuje zejména nepříjemná chlorová pachuť, která v ní zůstává po její dezinfekci. Jak s ní zatočit?

Vyzkoušejte filtrační konvice na vodu

Ty se postarají o odstranění nejen chlorové pachuti z kohoutkové vody, ale eliminují v ní také výskyt těžkých kovů, pesticidů, vodního kamene a dalších nežádoucích kontaminantů. Při výběru filtrační konvice dbejte také na ověřený zdroj náhradních vodních filtrů. Kvalitní filtry do konvic dokážou zvýšit také pH vody a upravit tak její alkalitu. Konzumace alkalické vody má na organismus pozitivní vliv. Výsledkem je kvalitnější hydratace a usnadnění vstřebávání vody buňkami. Lidské tělo alkalickou vodu nasaje jako houba a udrží ji. Proto, aby filtrační konvice nepřetržitě plnila svoji úlohu a zásobila vás neustále kvalitní pitnou vodou, je potřeba v ní čas od času vyměnit filtrační patronu.

Jak často měnit filtr ve filtrační konvici?

To záleží na frekvenci jejího používání a tvrdosti kohoutkové vody. Jestliže se chcete zaměřit na odstranění vodního kamene, vyzkoušejte inovované filtry Brita Maxtra Hard, které si poradí i s tvrdou vodou. Optimální interval pro jejich výměnu se pohybuje okolo 1 měsíce, záleží ale na intenzitě používání konvice.