Čekáte přírůstek do rodiny a rádi byste ještě před jeho narozením vybavili dětský pokoj? Pravděpodobně již máte v mysli to, jak bude vypadat postýlka či přebalovací pult a jestli už nyní pořídíte vybavení do dalších let. Zapomínat byste však rozhodně neměli ani na koupi kvalitního dětského koberce.

Dětské koberce opět v kurzu

Koberce přichází opět do módy a stále oblíbenější jsou především v bytových prostorách. Možná si kladete otázku, proč nechat položit koberec do dětského pokoje. Odpověď je více než jasná. Dětský koberec nejenže změkčí jinak velmi tvrdou podlahu, ale také zateplí celou místnost. Tlumí hluk a odpuzuje prach. Jistě oceníte také fakt, že dětský koberec u Vašich dětí probudí touhu po hraní na zemi. O dětských kusových kobercích se také tvrdí, že rozvíjí dětskou fantazii. Koberec v dětském pokoji tvoří funkci jakéhosi hřiště. U společnosti Vopi můžete dětské koberce vybírat nejen podle motivů oblíbených kreslených postaviček, deskových her nebo slavných sportovců., ale také podle barvy. Hledáte-li například dětský koberec zelený, přijďte si vybrat přímo do Vopi anebo si vyberte zde www.vopi.cz/detske-koberce/. Při prohlídce portfolia nepřehlédněte ani aktuální nabídku na koberce s vysokým vlasem.

Jaký vybrat materiál?

S výběrem koberce do dětského pokoje vyvstává otázka, z jakého materiál by měl být vyroben. Za nejkvalitnější materiál je považována vlna. Je pro ni charakteristická dlouhodobá životnost a vysoká odolnost. Tyto koberce jsou také velmi příjemné na omak. Do dětského pokoje nejmenších dětí se doporučují nechat položit koberce z umělých materiálů. Díky omyvatelnosti a měkkosti jsou často vyhledávány oboustranné kusové koberce vyrobené ze speciální ECO pěny.