Pojďte se stát umělcem, i když štětcům zrovna nevládnete. Skutečně to jde. Je snadné jako omalovánky, ale mnohem zábavnější. Taktéž s efektnějším výsledkem.

K malování se dnes vrací hodně dospělých. Asi více ženy, pravdou ale je, že mnohdy nepohrdnou ani muži. Hitem jsou antistresové omalovánky. Jenomže ty každého nebaví. Někomu nesedne malování pastelkami, pro jiné jsou nudné motivy. Navíc výsledek nelze efektně vystavit. Pojďte zkusit něco jiného – malování podle čísel. Zvládnete jej i bez předchozích zkušeností a bez uměleckého nadání.

Malování podle čísel je snadné a zábavné současně

Úžasné je, že malování podle čísel je jednoduché jako omalovánka, ale do ruky dostanete štětce, předpřipravené akrylové barvy a taktéž plátno s předtištěným motivem. Ten je rozdělen na malé plochy, jež jsou označeny číslem. Číslo na ploše pak odpovídá konkrétní barvě. Nemalujete jenom pár barvami. Dostanete skutečnou paletu odstínů a výsledek je tak velice profesionální a nerozeznatelný od pravého uměleckého díla. Ono totiž umělecké dílo skutečně vytvoříte. Navíc obraz malujete na malířské plátno. Ti méně zruční a nezkušení si mají možnost zvolit nižší obtížnost. Celkem je jich pět a od sebe se liší velikostí plošek či počtem používaných barev.

Proč malovat touto technikou?

Maluj podle čísel,“ řekla mi kamarádka a donesla mi první z mých obrázků. Dnes jich mám za sebou desítky. Ano, měla pravdu, jde o skutečně zábavné malování. Ale nejen to. Hodí se též k relaxaci. Pro mne bylo rovněž vynikající rehabilitací ruky po zlomenině. Malování podle čísel totiž umí i pomáhat. Lidem se zhoršenou motorikou, dětem, které mají problém se soustředěním, dokonce lidem po mrtvici, je též geniální antistresovou činností.

Pro radost sobě i jako dárek

Koupit si set pro malování podle čísel znamená dostat předpřipravený obraz na plátně (vypnutý do rámu, nebo levněji bez něj), kompletní barvy a štětce. Takže pokud nákupem uděláte radost sobě, můžete začít malovat, jakmile u vás zazvoní pošťák či kurýr. Tyto profi omalovánky podle čísel jsou však i skvělým dárkem. Máte dokonce možnost nechat si připravit malování podle čísel podle vlastní fotografie. Jde o úžasný nápad na dárek. A co vás čeká, pokud se do malování podle čísel pustíte? Především dokonalá relaxace při malování.