S nástupem do školy se dětem všechno jako mávnutím kouzelného proutku změnilo. Pro malý dětský organismus je náročné ráno brzy vstávat, když je venku ještě tma, ve škole se soustředit a intenzivně žít v novém prostředí, a hlavně v novém kolektivu. Nový denní režim navíc nepočítá s odpoledním odpočinkem, což může být pro některé děti problém. To vše dohromady dokáže malého školáčka pěkně vystresovat, vyčerpat a podlomit jeho imunitu. Aby nebyly děti stále unavené a často nemocné, měli bychom jim dopřát trochu klidu.

Změna prostředí 

Možná jste byli zvyklí nechávat dítě ve školce do pozdějších odpoledních hodin, aby si pohrálo s kamarády a užilo si pobyt na hřišti. Malého školáčka byste ale ve družině dlouho nechávat neměli. Důležitý je pobyt na čerstvém vzduchu, v uzavřených prostorách si za celý den užil dost, ale také čas, který může strávit podle sebe. Třeba stavěním z Lega, kreslením, tančením na oblíbenou hudbu nebo cokoliv jiného, co nám samotným může připadat jako že nedělá nic. Největší úkol možná pro nás rodiče bude naučit se nechat své dítě chvíli jen tak žít, dát mu čas na jeho vlastní vnitřní svět.

Spánek

Čím více jsou děti unavené, tím větší úsilí nám může dát zahnat je večer do postele. Jenže pravidelný spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů nejen pro imunitu dítěte a jeho zdravý vývoj, ale také pro to, aby se mohlo ve škole dostatečně soustředit. A jak je to se spánkem školního dítěte? Ve věku od 6 do 12 let, by měl být v délce 9-12 hodin u teenagerů je to 8-10 hodin kvalitního spánku.

Strava 

Pomoci dětem, aby byly méně unavené, můžeme pestrou a kvalitní stravou. V dětském věku je důležité, aby byla strava rozdělena do 5-6 porcí, byla připravována z čerstvých a kvalitních surovin. Ideální je volit sezónní suroviny, na podzim dětem dopřát švestky, hrušky, jablka nebo dýně a další. Do jídelníčku je pak dobré zařadit potraviny bohaté na Omega 3 mastné kyseliny, jako jsou tučné mořské ryby, kvalitní oleje ze semen nebo ořechy. Další důležitou složkou jsou potraviny obsahující komplexní sacharidy, jako je kořenová zelenina, ovoce, celozrnná rýže nebo ovesné vločky. A v neposlední řadě také luštěniny. Důležité jsou vitaminy skupiny B, které hrají velkou roli v oblasti pozornosti a soustředěnosti dětí. Skvělým zdrojem těchto vitaminů jsou ořechy, luštěniny, mléko nebo vejce. Pro imunitu je pak důležitý vitamin C.

Produkty:

Vitar Omega 3 1000 mg
Doplněk stravy obsahující rybí olej a vitamin E v měkkých želatinových kapslích, které jsou vhodné také pro diabetiky. Je určeno pro děti od 6 let.
Obsah: 90 Tablet
Cena: 179 Kč

Energit KIDZ
Vitaminové tablety ENERGIT Kidz posilují imunitu dětí díky kombinaci 9 potřebných vitaminů pro celkovou podporu organismu.
Obsah: 42 tablet
Cena: 44,90 Kč

MaxiVita Herbal Bylinný elixír Posílení imunity pro děti
Kombinace 11 důležitých vitaminů a extraktu z rakytníku, který má příznivý vliv na obranyschopnost organismu.
Obsah: 200 ml
Cena: 70 Kč

The Simpsons Multivitamin
Šumivé vitaminy obsahují kombinaci vitaminů B, C a E, vitaminu D3 a vápníku.
Obsah: 20 tablet
Cena: 69 Kč