Máte-li u domu zahrádku, jistě se každý rok těšíte, až na ní budete moci trávit spoustu času během pěkných letních dnů. Abyste však měli co největší pohodlí, nezapomeňte na pořízení kvalitního nábytku.

Stůl a posezení

Mezi základní zahradní nábytek, který by neměl chybět žádnému majiteli rodinného domu, patří zahradní stolek se židlemi, křesly či lavicemi. Ideální je, pokud k sobě oba druhy nábytku pasují, jsou tedy vyrobené ze stejných materiálů a ladí k sobě rovněž barevně. Nejjednodušším způsobem, jak toho docílit, je zakoupení celé sestavy. Zahradní sety se dají pořídit v různých velikostech. Nejmenší obvykle obsahují malý stolek se 4 židličkami, potažmo křesly či dvěma lavicemi, jež jsou pevně spojené s konstrukcí stolu. Největší sety pak pojmou klidně kolem 10 osob a stůl je natolik rozměrný, že na něm bez potíží uspořádáte piknik pro kamarády a široké příbuzenstvo.

Další nábytek, který na zahradě najde uplatnění

Kromě posezení je vhodné myslet i na detaily. Praktické je zakoupit slunečníky, díky nimž na vás během parných letních dnů nebudou svítit dotěrné sluneční paprsky, jež by mohly spálit vaši pokožku. Pro osvěžení se pak hodí třeba instalace zahradní sprchy.

Na zahradu je určitě dobré dát něco dětem. Jsou-li větší, ocení například instalaci zahradní houpačky. Montáž zvládnete hravě sami, pokud jste alespoň trochu zruční. Dětem i vám pak poslouží rovněž lehátka pro odpočinek, jež se dají umístit k bazénu, je-li součástí zahrady.

Kde pořídit pěkné a moderní kousky?

Nákup zahradního nábytku lze provést snadno a rychle online. Stačí si vybrat vhodný eshop. Širokou nabídku má internetový obchod www.atan.cz, který prodává nejen zahradní nábytek, ale také další vybavení do domácnosti. Vybrat si můžete postele, skříně a komody atd.