Nemáte se kam po rodičovské dovolené vrátit do zaměstnání a zaujal Vás inzerát v regionálním tisku na pracovní pozici pečovatelky v domově seniorů? Pravděpodobně Vás napadlo, že by to mohla být skvělá příležitost k uplatnění. Chybějící vzdělání si můžete již brzy doplnit ve Vzdělávací agentuře Seduca.

Proč právě kurz pro pracovníky v sociálních službách v Seduce?

Tato vzdělávací organizace pravidelně nabízí kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách ve více než třiceti městech České republiky. Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí. Cena kurzu je více než přijatelná a navíc lze kurzovné uplatnit prostřednictvím úřadu práce. Svým obsahem pak rekvalifikační kurz splňuje požadavky na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách podle sociálního zákona č. 108/2006 Sb. Uchazeč o kurz pro pracovníky v sociálních službách by měl být plnoletý a měl by mít dokončeno základní vzdělávání. Další podmínkou k účasti kurzu pro pracovníky v sociálních službách je prokázání trestní bezúhonnosti a zdravotní způsobilosti.

Perspektiva povolání pečovatelky

Úkolem pečovatelky je pomoci klientům zvládnout základní denní aktivity, na které již sami z důvodů svého věku, handicapu, chronického onemocnění nebo následků úrazů nestačí. Jedním z důvodů, proč se stát dobrou pečovatelkou je také fakt, že tato profese má skutečně smysl. Svou práci budete dělat s vědomím, že díky své péči děláte kvalitu života svých klientů lepší. V mnoha okolnostech nabízí toto povolání být flexibilní. Sama si budete moci zvolit, kolik hodin týdně budete chtít pracovat a kdy naopak chcete mít čas jen na vlastní rodinu. Pro mnohé seniory a osoby s handicapem je právě pečovatelka tou osobou, s níž stráví nejvíce času a s níž rovněž nejčastěji komunikují. Díky tomu, že populace nezadržitelně stárne, stává se povolání pečovatelky zaměstnáním, které má dlouhodobou perspektivu také do budoucnosti. Práce v tomto oboru pro Vás bude nejen splněným snem, ale také posláním.