Železo je pro lidský organismus velice důležitou živinou, přičemž při jeho nedostatku se může objevovat například únava, dále pak i špatná koncentrace. Nicméně nedostatek železa není snadné rozpoznat, zejména na počátku.

V první řadě je žádoucí úprava jídelníčku. Pokud však jeho změna není úspěšná, je na čase poohlédnout se po nějakém potravinovém doplňku s obsahem železa. V případě, že hledáte přírodní produkty, nadchne vás ŽELEZO Plus od výrobce NATURVITA.

Příznaky nízké hladiny železa

Nízká hladina železa je u některých skupin populace naprosto běžnou záležitostí. Při neléčení se mohou objevit i závažnější zdravotní problémy, jako je například anémie, kdy krev neobsahuje dostatek červených krvinek přenášejících kyslík. Anémie se projevuje únavou, nedostatkem energie, dušností, špatným soustředěním, bledou pokožkou, potížemi s regulací tělesné teploty, bolestmi hlavy, svěděním a podobně.

Pamatujte však na to, že výše uvedené příznaky se mohou projevit až v okamžiku, kdy už se jedná o anémii. Jestliže nechcete, aby nízká hladina železa přešla do anémie, je lepší si nechat pravidelně kontrolovat krev.

Kdy mohou být doplňky železa užitečné?

Doplňky stravy se železem přináší výsledky v případě nedostatku železa v krvi rychleji než úprava jídelníčku. Potravinové doplňky jsou také vhodnou volbou pro lidi, kteří jsou náchylní na nízkou hladinu železa a nejsou schopni ho přijímat v dostatečném množství prostřednictvím stravy. Železo by měli doplňovat častí dárci krve, těhotné ženy, kojenci a malé děti, ženy se silnou menstruací, lidé s rakovinou či gastrointestinálními poruchami, osoby po operaci žaludku a problémy se srdcem a tak dále.

Jestliže si chcete objednat ŽELEZO Plus, případně jiný doplněk stravy, podívejte se do e-shopu GigaLekarna.cz, kde najdete i ostatní doplňky stravy od NATURVITA.