Kotvičník zemní má mnoho lidí spojen spíše s posílením mužné síly. Ženy se mu obvykle vyhýbají, protože jsou přesvědčeny, že kotvičník by z nich udělal muže. To ale není pravda. Kotvičník je zázračná bylinka, která působí u každého individuálně a pomáhá podpořit vitalitu organismu.

Kde se vzal kotvičník?

Kotvičník je rostlina, která se v tradiční čínské medicíně používá již po staletí. Je známo, že zlepšuje krevní oběh a hladinu energie. Říká se, že je také přírodním afrodiziakem. Díky všem těmto vlastnostem je kotvičník ideální volbou pro lidi, kteří hledají bylinný lék na zlepšení své sexuální výkonnosti. A lidský organismus dokáže podpořit nejen v této oblasti.

Jak působí kotvičník na ženský organismus?

Jako žena se při konzumaci kotvičníku rozhodně nemusíte obávat nárůstu hladiny testosteronu a s ním spojeného nadměrného ochlupení a růstu svalů. Kotvičník se u žen podílí především na stabilizaci hormonální soustavy. Konkrétně estrogenů a progesteronu. Na testosteron má u žen vliv minimální. Kotvičník ovlivňuje prostřednictvím pozitivního vlivu na folikulostimulační hormon také dozrávání folikulů ve vaječnících. Tímto způsobem kotvičník u žen pozitivně ovlivňuje plodnost.

I pro ženy po čtyřicítce

Menopauza nastává u žen nejčastěji mezi čtyřicátými a padesátými narozeninami. Mezi její projevy lze počítat zvýšený výskyt úzkostí a depresí, návaly horka, snížení libida, ale i vyšší únavu a nižší výkonnost. S kotvičníkem s ženy toto životní období vychutnají mnohem lépe. Nepříznivé vedlejší důsledky klimakteria budou zmírněny a vrátí se chuť do života. Působení kotvičníku je možné v tomto ohledu ještě znásobit pravidelnou konzumací vitamínu D, kterého mají Evropané obecně velmi málo i v létě, kdy jej pokožka sama vyrábí díky působení slunečního záření.

Další působení kotvičníku

Kromě pozitivního vlivu na ženský pohlavní systém, má kotvičník také vliv na zbytek těla. Napomáhá totiž k normální funkci močové soustavy a kardiovaskulárního systému, podporuje imunitní systém a jeho pravidelná konzumace se pozitivně projeví také v podobě normální činnosti nervové soustavy. A co si budeme povídat, to se ženám s dětmi vždycky hodí. A navíc. Kotvičník také posílí svalový tonus a dodá unavenému tělu energii. A to není k zahození nikdy. Ať už děti máte nebo ne.