Pokud máte malé děti, pravděpodobně trávíte spoustu času na čerstvém vzduchu. Veřejná dětská hřiště však máte daleko, nebo nejsou vyhovující svým stavem? V takovém případě není nic jednoduššího než svým ratolestem pořídit dětské hřiště přímo na zahradu. V následujících řádcích vám prozradíme, co byste měli při výběru zohlednit. Cena by neměla být rozhodujícím faktorem.

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Dětské hřiště vyrobené ze dřeva dokonale zapadne do prostředí zahrady, nicméně není dřevo jako dřevo. Dávejte si pozor na to, aby se jednalo o bytelnou konstrukci s vysokou nosností, protože jedině tak mohou houpačky a skluzavky využívat i školáci.

Dětské hřiště podle věkové skupiny

Dětská hřiště se vybírají hlavně podle věkové skupiny, protože tříleté děti mají naprosto jiné záliby než sedmileté. Obrovskou výhodou je, že dětské hřiště si můžete seskládat z různých modulů, a tím vytvořit unikátní sestavu. Co by tedy hřiště mělo nabízet? Skluzavky? Domeček? Prolézačky? Lezeckou stěnu? Dětské fantazii se opravdu meze nekladou. Ideální je zeptat se přímo vašich dětí, co by si na dětském hřišti přály, protože jedině tak naplníte jejich očekávání.

Oblíbené hrací prvky

Základní sestavu dětského zahradního hřiště doplňte o nápadité prvky, které budou pro vaše děti neustále lákavé. Co takhle vytvořit pevnost, pirátskou loď, nebo nádherné sídlo pro princezny? Velice oblíbené jsou také dětské domečky, do nichž se vaše ratolesti schovají, aby na chvíli zmizely z očí svých rodičů.

Jestliže hledáte českého výrobce dětských hřišť na zahradu a dalších herních prvků, potom se podívejte do nabídky e-shopu Skluzavky.cz. V pestrém produktovém portfoliu najdete kromě hřišť jako takových i skluzavky, houpačky, pískoviště a již zmíněné dětské domečky. Uvedený e-shop vyrábí vlastní hřiště pod značkami Herold, Monkey’s, Home a Cubs.