V dnešní době sílí trendy a tlaky na ženy vypadat dokonale, mladě a atraktivně. Která z nás je však zcela ideální, že? Někdy je těžké vyrovnat se skutečnými nebo domnělými nedostatky. Tento fakt může někdy u citlivých žen způsobovat pokles sebevědomí a sebehodnoty. Někdy stačí uvědomit si, co je důležité a co ne, v některých případech estetických hendikepů může psychice pomoci i plastická operace.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Augmentace prsou tukem získává v poslední době na oblibě, jelikož díky ní prakticky zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se nechtěného podkožního tuku, a ještě si zvětšíte poprsí. To zní opravdu jako pohádka, že ano? Nicméně pohádkové zázraky nečekejte, touto metodou můžete zvětšit prsa zhruba o jednu velikost, ale na druhou stranu se nemusíte obávat nevzhledných jizev. Nehrozí rovněž pooperační komplikace – tuk je přírodní materiál tělu vlastní a odpadají tedy rizika alergických reakcí a jiných potíží.

Jak augmentace tukem probíhá?

Nejprve je šetrnou metodou odebrán tuk z části těla, kde je ho dostatek – např. stehna, boky, břicho. Ideální je pro získání nepoškozených tukových buněk např. Water Jet liposukce. Tukové buňky je upraveny a pročištěny a následně přeneseny v tenké vrstvě do prsní tkáně. Často se modelují prsa v horní části pro pěkný dekolt. Bohužel vždy je určité procento (cca 40 %) tukových buněk, které se na novém místě neuchytí a jsou tělem vstřebány. Proto je vhodné zákrok opakovat a doplnit tak úbytek tuku.

Jak se na operaci připravit?

Veškeré podrobné informace samozřejmě získáte od chirurga při prvotní konzultaci. Základní pravidlo ale je, že od půlnoci před zákrokem nesmíte nic jíst, pít, ani kouřit. Tělo si nemažte žádnými krémy či oleji, nemalujte se, ani nepoužívejte parfémy.

Do nemocnice si s sebou vezměte léky, které pravidelně užíváte, hygienické potřeby a náhradní spodní prádlo. Vše ostatní pro vás bude na klinice připraveno, nemusíte se tedy bát, že by vám něco pochybělo.

Zákrok je velmi šetrný, proto ho lze provádět pouze v místním znecitlivění nebo analgosedaci. V pooperačním období je doporučeno udržovat prsa v teple a nenosit podprsenku, jen lehkou košilku. Pooperační modřiny jsou minimální a doba rekonvalescence je velmi krátká.

Krásná prsa tak může mít naprosto každá z nás. A k tomu super postava? Co víc si přát?

Chcete výraznější zvětšení? Pak jsou na místě implantáty

Toužíte po bujnějším poprsí? Pak bude třeba využít augmentace prsou pomocí silikonových implantátů. Implantáty jsou bezpečné, hygienicky nezávadné, mají vysokou pevnost a jsou pružné. Existuje široká škála tvarů, velikostí i typů, ze kterých si vybere každá žena. Uvažujete o plastice prsou s využitím prsních implantátů? Zde najdete množství informací o zákroku.

Zdroj informací: https://www.perfectclinic.cz/