Těhotenský testKlasický těhotenský test dostupný v každé lékárně vám odhalí, zda jste či nejste těhotná, ale v žádném případě vám nedá jasnou odpověď na otázku, zda pod svým srdcem nosíte holčičku nebo chlapečka. Právě pohlaví miminka těhotné ženy nejvíce zajímá a díky své zvědavosti – která je pro ženy typická – nechtějí čekat do 13. týdne, kdy je možné na ultrazvukovém vyšetření rozpoznat pohlavní orgány. Jestliže si i vy pohráváte s otázkou, zda čekáte chlapce či dívku, pak je právě pro vás určený náš dnešní článek. Prozradíme vám v něm recept na domácí těhotenský test, který nestojí svět a který vám během několika vteřin odhalí pravdu!

Kdy je možné s jistotou určit pohlaví miminka?

Jak již bylo řečeno výše – pohlaví miminka vám sdělí váš ošetřující gynekolog a může tak učinit nejdříve ve 13. týdnu těhotenství, kdy podstoupíte prenatální screening. Ne vždy se ale miminko ukáže v celé své kráse, proto je jistější počkat s jasným určením pohlaví až do 20. týdne gravidity, kdy je to mnohem lépe vidět a lékař tak může učinit jistý závěr.

Podstoupit můžete i krevní testy, které jsou ale finančně náročnější a mnoho maminek investované peníze raději použije na nákup výbavičky pro miminko. Ani vy nemusíte utrácet, místo toho vyzkoušejte náš těhotenský test.

Těhotenský test podomácku, aneb kouzlíme se sodou!

Jestliže jste ve svém těhotenství překročila hranici 13. týdne těhotenství, pak si náš domácí test pro odhalení pohlaví miminka můžete s klidným srdcem udělat. Potřebovat budete pouze čistou sklenici, jedlou sodu Bikarbonu a trochu vaší moči. Jak vidíte, náš těhotenský test vás vyjde na pár korun, které utratíte pouze za pořízení sody, dostupné v každém supermarketu.

Postup:

Vyčurejte se do čisté sklenice nebo kelímku. Poté nasypte do skleničky asi dvě lžičky jedlé sody a počkejte. Pokud soda začne šumit, pak čekáte chlapečka. V případě, kdy soda nezmění svůj stav a zůstane v moči pouze stát, čekáte holčičku.

Vysvětlení:

Ještě než začnete věřit na kouzla, nechte si náš domácí těhotenský test vysvětlit. Za výsledek testu mohou hormony obsažené ve vaší moči, které se liší v závislosti na tom, zda čekáte holčičku nebo chlapečka. Pokud pod srdcem nosíte chlapce, pak je vaše moč kyselá a z toho důvodu soda začne šumit. V případě čekání holčičky máte moč zásaditou, a proto se nedostaví žádná reakce.

Pozn: V případě mého těhotenství jsem domácí test se sodou rovněž zkoušela. Soda se po styku s močí vůbec nehnula, což naznačovalo, že čekám holčičku. O několik měsíců poté se mi doopravdy narodila Adélka :) 

Fotografie publikována se svolením Winnond FreeDigitalPhotos.net.