Stahovací pás na břichoStahovací pás na břicho je nejvěrnějším společníkem mnoha čerstvých maminek, které se zalekly stavu svého bříška, jenž po porodu zkrátka nevypadá tak, jak si možná představovaly. Po porodu projde vaše tělo mnoha změnami a rozhodně se není čemu divit, pokud vás vzhled vašeho bříška, ve kterém se ještě před nedávnem ukrývalo vaše štěstí, nemile překvapí. Kromě estetické stránky, kdy povolené svaly jednoduše nevypadají moc přitažlivě, mohou maminky potrápit bolesti zad a mnohé z nich budou mít problém se vstáváním z postele, sedačky nebo křesla. V takové situaci se sice můžete spolehnout na matičku přírodu, která se během období šestinedělí postará o to, aby se vše dalo do normálního stavu, ovšem stahovací pás na břicho může tomuto procesu přeci jen trošku napomoci – tak proč to nezkusit?

Stahovací pás na břicho vám dodá na sebevědomí

Povoleným svalům bude nějakou dobu trvat, než se dostanou do původní formy. Máte-li pocit, že se vaše bříško po porodu stahuje nějak pomalu, investujte do koupě poporodního pásu na bříško. Stahovací pás na břicho má podobu širokého elastického bavlněného pásu, který pokryje celé bříško od podbřišku až po spodní linii prsou. Zpravidla se zapíná na suchý zip, což je velice pohodlné a manipulace s pásem je tak velmi snadná a dobrou zprávou je, že se dá sehnat hned v několika velikostech, díky čemuž si každá maminka dokáže přijít na své. S pomocí stahovacího pásu se bříško pěkně stáhne a díky kompresi se začne vracet do původního stavu. Navíc stahovací pás podepře vaše záda, což vám může ulevit od bolestí – zvláště v bederní oblasti.

Pomocník, který není vidět

Poporodní pás má jistě celou řadu výhod, přičemž mezi ty největší lze jednoznačně zařadit skutečnost, že se díky němu budete cítit skvěle a sebevědomě. Proč? Stahovací pás vám totiž ubere až dvě konfekční velikosti, díky čemuž si i s povoleným bříškem najednou budete připadat přitažlivější. Kromě toho, že pomůže vašemu bříšku vrátit se opět do formy a uleví vám od bolestí v zádech, vám tento pomocník, o kterém budete vědět jen vy, může pomoci vejít se do oblečení, které jste nosili ještě před otěhotněním. A to stojí za uvážení, nemyslíte?

Jak často ho nosit?

Jakmile překonáte prvotní nepohodlí – na stahovací pás si jednoduše musíte zvyknout – možná nabudete dojmu, že jej ve svém vlastním zájmu musíte nosit celý den. Není to pravda a ve skutečnosti to ani není zdravé. Stahovací pás na břicho byste měli nosit ideálně 2 hodinky denně. Pokud chcete hojení svalů po porodu ještě více urychlit, můžete svou pozornost zaměřit na speciální cviky.

Fotografie publikována se svolením JK1991 FreeDigitalPhotos.net