Všichni z nás asi dobře známe výšku mateřské nebo rodičovského příspěvku. Pokud je v rodině jen jeden příjem, tak v nečekané situaci může být rodinný rozpočet ohrožen i například rozbitou pračkou. Jak si s tím poradit?

Půjčka na mateřskou

Nejen pračka ale i rozbitý telefon, či nedoplatek za plyn může v rodině s jedním příjmem a s rodičovským příspěvkem způsobit finanční kolaps. Peníze rodině postačují akorát na životní potřeby jako potraviny a na všechno ostatní už chybí. Taková nečekaná potřeba financí lze nyní vyřešit jedině dvěma způsoby. Buďto si půjčíme od rodiny a známých nebo sáhneme po půjčce od finanční společnosti. Ta první alternativa je lepší, ale ne vždy i realizovatelná. Za tu druhou si připlatíme a proto je dobré vědět, kde najít půjčku na mateřské za nejlepší úrok.

Nebankovní půjčka

Pravděpodobně osoba pobírající mateřskou nebo rodičovský příspěvek ve své bance nepochodí. Přísná nastavena pravidla výpočtu bonity neumožňuje maminkám půjčit si za výhodnější úrok. Pokud je ještě k tomu taková osoba s dítětem sama, má jednoduše smůlu. Jedinou možností je tak obrátit se na nebankovní instituci, která pro klienty na mateřské dveře nezavírá. Jednou z nich je i finanční portál Ammado, na kterém najdete půjčky pro ženy na mateřské a za bezkonkurenčně nízký úrok. Maminky si prostřednictvím nich mohou půjčit až 100 000 Kč. Peníze přitom získají pohodlně z domu a bez poplatků. I když se jedná o nebankovní půjčky, Ammado dokazuje, že ne vždy to musí být za extrémně vysokou cenu.

Půjčky do výplaty

Dalším možným řešením pro maminky může být i půjčka do výplaty. Tento druh finančního produktu má zvláštnost v tom, že splatnost takové půjčky je pár dní. Je určena hlavně na pokrytí nižších výdajů a její výhodou je expresní rychlost schvalovacího procesu a vyplacení peněz, které jsou na bankovním účtu klienta již do několika minut po odeslání žádosti o půjčku.

Opatrnost je důležitá

Ne každá nebankovní půjčka je pro matky na mateřské výhodná. Vždy je třeba znát podmínky úvěrové smlouvy a výši úroku včetně poplatků. Pokud nerozumíte všem těm procentům a číslům, poraďte s přítelkyní, přítelem, partnerem nebo jinou osobou, která tomu rozumí. Nikdy neplaťte poplatky předem a neřiďte se pravidlem, že čím je nebankovka na trhu známější a větší, tím je i levnější. Za nás vám můžeme doporučit finanční produkty zveřejněné na www.ammadopujcky.cz, no pokud je to byť jen trošku možné, půjčte si potřebnou hotovost raději u rodiny či známých. Nepůjčujte si více než skutečně potřebujete a už vůbec ne na nepotřebné věci a malichernosti. Každý finanční závazek má určité povinnosti a to i včetně toho od rodiny.