Plavání v těhotenstvíJednou z vhodných a zároveň i doporučených aktivit pro budoucí maminky je plavání v těhotenství, kterému se jako jedné z mála fyzických zátěží mohou s klidným srdcem věnovat i bez obav, že by jakýmkoli způsobem ublížily svému nenarozenému miminku. Ke cvičení v těhotenství je potřeba přistupovat a rozmyslem a nijak to nepřehánět, ovšem i tak jej nemusíte v tomto období svého života omezovat úplně. Navíc vám může vhodná fyzická aktivita v těhotenství pomoci s porodem, kdy na něho budete mnohem lépe připravená. Plavání v těhotenství se pyšní celou řadou výhod, které rozhodně stojí za povšimnutí. Pojďme si je tedy společně představit.

Jak plavání v těhotenství pomáhá maminkám

Jestliže jste těhotná a uvažujete nad vhodnou aktivitou, pak je plavání vaší trefou do černého a může se stát, že vám po zdravotní stránce bude doporučeno i vaším ošetřujícím lékařem. Během této činnosti totiž dochází k posílení pánevního dna a zároveň i k uvolnění ztuhlého zádového svalstva. Nejenže si tak během pobytu ve vodě budete připadat lehčí, ale zároveň i pomůžete vašemu zdraví a to je určitě obrovské plus. Plavání současně uvolní pletence pánevního, čímž vás připraví na budoucí porod.

Přínosy plavání pro maminky:

Fyzická aktivita až do osmého měsíce těhotenství

Pokud vaše těhotenství probíhá v pořádku a bez komplikací, pak můžete na plavání chodit až do osmého měsíce těhotenství. Cvičení v těhotenství je naopak odborníky doporučováno, samozřejmě s ohledem na zdravotní stav maminky. Posilování je šité na míru těhotným maminkám, které během pobytu ve vodě různě hopsají, kmitají koleny, mávají rukama nebo se potápí. Zábavné a zároveň i přínosné vodní hrátky jsou tak přirozenou přípravou na porod, kterou maminky v den D zaručeně ocení. Navíc dochází ke zvýšení vitální kapacity plic, což je při porodu rovněž důležité, zvláště pak u správného prodýchávání bolestivých kontrakcí.

Nic se nemá přehánět

I když je plavání v těhotenství zdraví prospěšné a maminky se mu mohou věnovat skoro až do porodu, i tak v tomto případě platí, že se nic nemá přehánět. Maminky by určitě neměly do vody chodit samy, neboť mnoho těhotných žen trápí křeče z nedostatku hořčíku. Ideální volbou jsou tedy kurzy pro těhotné vedené zkušenými lektory, které vás nejen provádí celým cvičením, ale zároveň poskytují i ochranu a pomoc pro případ potřeby.

Bezpečnost na prvním místě

Sužují vás obavy, že při pobytu ve vodě něco chytnete, a z tohoto důvodu nad plaváním stále ještě váháte? V takovém případě vám doporučujeme jako ochranu vašich intimních partií používat speciální tampony napuštění probiotiky. Ty se dají volně koupit prakticky v každé lékárně a těhotné ženě tak poskytnou jistotu.

Fotografie publikována se svolením Nenetus FreeDigitalPhotos.net