Čeká vás zkouškové období? Anebo v práci právě dokončujete důležitý projekt? Potřebujete čelit výzvám v souvislosti s nástupem do nového zaměstnání a přicházíte domů zcela bez energie? Pak jste také náchylnější k napadení viry a bakteriemi, které vás mohou potrápit i na několik dní. Dejte své imunitě šanci a začněte s ní spolupracovat. Odvděčí se vám za to.

Podpořte tělo bylinami

Jednou z nejméně náročných českých bylinek je bez černý. Jeho účinky na tělo jsou komplexní, pomůže mu s detoxikací, ale díky obsahu rutinu, také podpoří elasticitu žilních stěn. Bez černý je skvělým prostředkem na srážení horečky a má také výrazné močopudné účinky. Díky tomu si poradí také s eliminací otoků. Především však celkově revitalizuje organismus a dodá mu potřebné živiny v zátěžovém období. A navíc si ho můžete klidně vypěstovat i doma jako bylinku, která vám navíc zkrášlí zahradu. Zkuste si z něho připravit třeba bezový sirup. Zhruba 10 bezových květů zalijte půl litrem převařené vody, přidejte omytý a nakrájený citron a nechte 24 hodin v chladu odstát. Poté sceďte a přidejte 5 lžic cukru a máte skvělý lék a chřipku a nachlazení, ale i posilující prostředek, po kterém můžete sáhnout v dobách zvýšené stresové zátěže.

Podpořte kardiovaskulární systém s ašvagandou

Další bylinkou, která dokáže organismus posílit a pomoci mu se přizpůsobit náročným změnám, je ašvaganda neboli Vitánie snodárná. Ta dokáže na jedné straně dodat energii a zvýšit libido nejen u mužů, na straně druhé pomůže také s relaxací organismu a předcházení stavům vyhoření. O jejích účincích svědčí i přízvisko „snodárná“, které je příslibem kvalitního spánku. A ten ašvaganda rozhodně dokáže navodit. Díky vysokému obsahu vitamínu C a vápníku se ašvaganda doporučuje také jako doplněk stravy pro sportovce anebo pro seniory, kterým hrozí postupné řídnutí kostí. Chcete mít i v období vysoké fyzické zátěže dostatek energie a především chuť na milostné hrátky? Pak sáhněte po další bylince, kterou je kotvičník zemní.

Kotvičník je nejen pro muže

Mnoho žen pořizuje tuto bylinku svým partnerům ve snaze okořenit svůj partnerský život. Díky tomu, že je o něm známo, že zvyšuje hladinu testosteronu, se mu ale ženy samotné vyhýbají. A to je škoda. U nich totiž kotvičník pracuje na hladině hormonu estrogenu, který podporuje přirozené ženské procesy. Kotvičník tedy podpoří hormonální rovnováhu ženského organismu a pomůže mu překonat stresové období bez trvalých důsledků.